Jūsų lankymasis šioje svetainėje

yra -as 

nuo svetainės įkūrimo 2001 11 07

 


Laisvės kovų videoteka

Naujienos

Filmai

 

Skaitančioji visuomenė „Versmės“ leidyklą geriausiai žino iš jos rengiamos ir leidžiamos šimtatomės Lietuvos istorijos monografijų serijos „Lietuvos valsčiai“. Greta šio bemaž du dešimtmečius vykdomo unikalaus projekto leidykla plėtoja kitą leidybinę veiklą, taip pat įvairius mokslo ir kultūros projektus, tarp jų įgyvendina patriotinį, kultūrinį, edukacinį projektą „LAISVĖS KOVŲ VIDEOTEKA“.

Laisvės kovų videoteka – tai vienoje vietoje sukauptas dokumentinio ir vaidybinio kino paveldo rinkinys laisvės kovų tematika – elektroninis virtualusis archyvas ir patogi prieiga prie jo internete.

Videotekoje pateikiami filmai, dokumentuojantys ginkluotą ir beginklį pasipriešinimą okupaciniams režimams, tautinio atgimimo ir išsivadavimo siekius. Visuomenėje gerai žinomų kino kūrėjų ir studijų filmuotoje medžiagoje įamžinti autentiški partizanų, tremtinių, politinių kalinių, savanorių, politikų, valstybės pareigūnų ir vadovų, kitų istoriniuose įvykiuose dalyvavusių asmenų atsiminimai, reikšmingi laisvės kovų istorijai.

Videoteka gali būti naudojama savišvietai, taip pat kaip pagalbinė mokymo priemonė bendrojo lavinimo ir kitose mokyklose.

Maloniai kviečiame aktyviai dalyvauti videotekos kūrime, prašome klausti, teikti pasiūlymus, patarti, atkreipti dėmesį, kokių filmų pasigendate, kad Laisvės kovų videoteka nuolat pilnėtų, taptų šiuolaikiška visuomenės pilietinio ir patriotinio ugdymo priemone, garsinančia laisvės ir nepriklausomybės siekiams nusipelniusius didvyrius, puoselėjančia ir skleidžiančia patriotizmą, nepriklausomybės idealus, Lietuvos kultūros palikimą pasaulio kultūrų įvairovės kontekste, prisidedančia prie bendros integralios kultūros paveldo erdvės kūrimo. Jūsų laiškų maloniai lauksime videoteka@versme.lt.

Paspaudę žemiau pateikiamas nuorodas, galite pasižiūrėti pirmuosius videotekos filmus. Vėliau pakviesime apsilankyti naujoje, specialiai Laisvės kovų videotekai skirtoje svetainėje.

FILMŲ TEMOS

Spaudos draudimas ir knygnešystė

Lietuvos Nepriklausomybė XX a. pr.

Tarpukario laisvės kovos

Lietuva ir 2-asis pasaulinis karas

Pokario partizanai: įvykiai ir asmenybės

Neginkluota pokario rezistencija

Žymūs disidentai

Tremtinių ir politinių kalinių istorijos

Atgimimo metai

Lietuvos Nepriklausomybė 1990 m.

1991 m. sausio įvykiai

1939–1990 m. apžvalga

 

Atgal Viršun

 

 
© „Versmės“ leidykla                                      Mums rašykite leidykla@versme.lt