lankymasis šioje svetainėje

 


„Versmės“ knygose – buvusių valsčių mozaika

Bronius Lenartas

Lietuvos rytas, 2001 10 25, nr. 250

Šiandien 17 val. Lietuvos mokslų akademijos didžiojoje salėje (Gedimino pr. 3) visuomenei bus pristatomos trys „Versmės“ leidyklos knygos – „Lygumai. Stačiūnai“, „Veliuona“ ir „Raguva“, šiemet papildžiusios žinomą kraštotyros monografijų seriją „Lietuvos valsčiai“.

Leidiniai supažindina su garsių ar mažiau garsių miestelių bei apylinkinių kaimų istorija ir dabartimi, su jų materialiniu ir dvasiniu palikimu, žymiais žmonėmis. Tarp autorių – įvairių kartų, skirtingiausių profesijų atstovai, ir švietėjiško pobūdžio rašinių, daug archyvinių nuotraukų, žemėlapių, kitų iliustracijų, sukaupę gausius tautosakos turtus.

„Tai artėjančiam Lietuvos tūkstantmečiui (1009–2009 m.) skirtos serijos knygos, – pasakoja „Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas. – Be jų, ankstesniais metais pasirodė monografijos „Žagarė“, „Obeliai. Kriaunos“, „Plateliai“, „Širvintos“ bei „Žiobiškis“.

Kviečiame ir kitų Lietuvos vietovių entuziastus aktyviai talkininkauti „Versmei“, kad savo krašto praeitį ir šiandieną įamžintume naujais solidžiais leidiniais“. 

Atgal Viršun

 

 
© „Versmės“ leidykla                                                                     Mums rašykite leidykla@versme.lt