lankymasis šioje svetainėje

 


Lietuvos Tūkstantmečio šventė Jurbarko krašte

Eglė Burbaitė 

Šviesa, Vilniaus pedagoginio universiteto laikraštis, 2009 04 03, Nr. 6 (22704)

Kovo 10 mūsų bibliobuso kelionė – „Versmės“ leidyklos vykdomo „Lietuvos tūkstantmečio knygų kelio per Lietuvą“ projekto dalis – pajudėjo Jurbarko link. 

Per keturis mėnesius numatomos kelionės į visus Lietuvos regionus, siekiama aplankyti buvusių Lietuvos valsčių centrus, ten pristatyti leidžiamą daugiatomę monografijų seriją „Lietuvos valsčiai“. Su tokia misija geltonojo autobuso keleiviai – „Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas ir vyr. redaktorė, XIX–XX amžiaus istorikė ir VPU dėstytoja Vida Girininkienė, istorikas, VPU dėstytojas Tomas Baranauskas su leidyklos kolektyvu bei grupe VPU Istorijos fakulteto trečiojo kurso istorijos specialybės studentų išvyko su daugybe dėžių dovanojamų knygų, kurios visos buvo antspauduotos specialiais proginiais Lietuvos tūkstantmečio knygų kelio spaudais.

Pirmasis miestelis – Raudonė, keliautojus pasitiko džiaugsmingu moksleivių šurmuliu XVI a. pilyje. „Versmės“ leidyklos vadovas ir Raudonės seniūnas Č. Meškauskas pasirašė simbolinę ketinimų sutartį, kuria buvo įsipareigota iki 2018 metų, kai vyks Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 100 metų jubiliejus, parašyti monografiją apie Raudonės valsčių. Buvo įteikta dėžė įvairių knygų, leidyklos vadovas ragino mokinius visada švęsti Lietuvos vardadienį, neužmiršti ta proga kūrybiškai užrašyti žodžio „Lietuva“. 

Kita stotelė buvo Skirsnemunė, rašytiniuose šaltiniuose minima jau nuo XIII amžiaus. Bibliotekoje buvo pasirašyta analogiška sutartis, padovanotos specialiu Lietuvos tūkstantmečio knygų kelio spaudu pažymėtos knygos. Iš Skirsnemunės pasukome link Jurbarko, kuris pirmą kartą paminėtas 1259 metais P. Dusburgo kronikoje. Viešojoje bibliotekoje keliautojus maloniai sutiko Jurbarko rajono savivaldybės vicemeras E. Giedraitis su seniūnais. Čia irgi pasirašyta simbolinė sutartis, dovanota knygų. 

Vakarop pasiekta Veliuona. Jos seniūnas M. Šlepševičius džiaugėsi keliautojų vizitu, prisiminė, kaip su leidyklos vadovu P. Jonušu, istorike V. Girininkiene ir kitais mokslininkais kartu triūsė prie 2001 metų liepos mėnesį pasirodžiusios monografijos apie Veliuonos valsčių.

Vakare geltonasis autobusas pasiekė Nemuno ir Dubysos santakoje esantį šios kelionės galutinį tikslą – Seredžiaus miestelį. Sutiktuvių renginys prasidėjo nuo Lietuvos himno giedojimo, vėliau keliautojai stebėjo mokinių paruoštą programą, sveikinimo kalbas sakė mokyklos direktorius P. Baršauskas ir Seredžiaus seniūnas J. Pikoraitis.

Mokytoja M. Baršauskienė kalbėjo apie „Seredžiaus“ monografijos pritaikymą mokymo procese. V. Girininkienė pasidžiaugė įsteigtu krašto muziejumi ir jo fondams padovanojo vertingą 1923 m. fotografiją. Renginio pabaigoje visi kopė į piliakalnį, iškėlė trispalvę, studentai su miestelėnais į dangų leido įspūdingus popierinius oro žibintus, ant kurių visi dalyviai rašė „Lietuva“.

Pilni įspūdžių Lietuvos tūkstantmečio knygų kelio per Lietuvą keliautojai užbaigti savo kelionę po Jurbarko kraštą buvo pakviesti į vakaronę Seredžiaus kraštotyros muziejuje.

IF studentų mokslinio būrelio komanda

 

„Versmės“ bibliobusas ir jo dovanos

 
Atgal Viršun

 

 
 
© „Versmės“ leidykla