lankymasis šioje svetainėje

 


Baigiama rengti monografija „PANDĖLYS“

Albinas Jasiūnas, 
Monografijos „Pandėlys“ sudarytojas ir vyriausiasis redaktorius

Gimtasis Rokiškis, 2010 04 10, Nr. 39 (10088)

Artėja Pandėlio 420-asis gimtadienis, kurį švęsime jau kitąmet – 2011-aisiais. Pagal tradiciją, sukaktuvininkui stengiamės parinkti ir įteikti jam brangią ir svarbią dovaną. Nelaužykime ir mes šios senos tradicijos ir Pandėlio gimtadienio proga įteikime savo gimtajam miestui dovaną. Turbūt sutiksite, kad geriausia dovana tokio gimtadienio proga – knyga apie patį jubiliatą, tad ir padovanokime Pandėliui monografiją „Pandėlys“.

Šiuo metu jau baigiame pasirengti išleisti šią dar 2002 m. pradėtą rengti knygą. Dalis leidinio medžiagos jau tvarkoma leidykloje, iki gegužės mėnesio savo darbus pateiks ir vėluojantys autoriai. Dar norime papildyti turimą medžiagą apie kaimus, jų gyventojų buitį ir likimus okupacijų, karo ir pokario metais. Tą laikotarpį geriausiai apibūdins kaimo senolių prisiminimai.

Tad ir kreipiuosi į pagyvenusius kaimo žmones pandėliečius. Jums teko gyventi labai permainingu ir sudėtingu laikmečiu, patyrėte daug skausmingų pergyvenimų. Nelaikykite paslaptyje to, ką prisimenate iš savo gyvenimo, geranoriškai papasakokite Jus aplankiusiems knygos rengėjų talkininkams – Pandėlio gimnazijos mokytojams ir gimnazijoje besimokantiems Jūsų kaimynų vaikams arba seniūnijos darbuotojams, atsakykite į jų klausimus. Jūsų prisiminimai – tai nepakartojama tikroji istorija, kurią studijuos mūsų anūkai. Iš anksto dėkoju visiems, suteikusiems svarbių žinių apie netolimą, bet jau grimztančią į nežinią praeitį. Dėkoju gimnazijos mokytojams, mokiniams ir seniūnijos darbuotojams už pasiaukojantį darbą rengiant šį Pandėlio metraštį ir linkiu sėkmės.

Maloniai kviečiu visus pandėliečius pagal išgales prisidėti ir paremti knygos išleidimą. 

Atgal Viršun

 

 
 
© „Versmės“ leidykla