lankymasis šioje svetainėje

 

 

 

LIETUVOS KULTŪROS MINISTERIJAI

 

 

Dėl paramos monografijai „Laukuva“

 

 

 „Versmės“ leidykla, tęsdama knygų serijos „Lietuvos valsčiai“ leidybą, 2003 m. ruošia monografiją „Laukuva“, skirtą Laukuvos 750 metų sukakčiai. Laukuvos valsčiuje yra gimęs lietuvių mitologijos tyrinėtojas bei tautosakininkas Norbertas Vėlius, tad nemaža vietos monografijoje numatyta skirti šią iškilią asmenybę formavusiai aplinkai bei šeimai (N. Vėliaus mama – puiki dainininkė ir pasakoja). Monografijoje pirmą kartą bus skelbiama pasakojamoji ir dainuojamoji tautosaka iš N. Vėliaus asmeninio archyvo.

Ši knyga ne tik ženkliai prisidės prie žemaičių tautosakos populiarinimo bei tyrinėjimų (jų iki šiol beveik nėra), bet ir taps savotišku paminklu žymiam tautosakininkui – kompleksinių ekspedicijų iniciatoriui, ilgamečiam organizatoriui, vadovui, daugelio kraštotyros monografijos autoriui ir sudarytojui – Norbertui Vėliui. Manyčiau, kad ši monografija verta išskirtinio Valstybės dėmesio ir paramos.

 

 

2002 11 26

 

Lietuvos muzikos akademija

Etnomuzikologijos katedros vedėja

doc. dr. Daiva Vyčinienė

 

  

Atgal Viršun

 

 
© „Versmės“ leidykla                                                                     Mums rašykite leidykla@versme.lt