lankymasis šioje svetainėje

 


Prisiminę istoriją

Draugas, 2003 08 16, nr. 64 (7511)

Monografijų serijos „Lietuvos valsčiai“ kūrybinė grupė praėjusią savaitę ekspediciją pradėjo Sintautuose. Ekspedicijos vadovas - Vitas Girdauskas.

Zanavykų bendrijos pirmininkas istorikas Albinas Vaičiūnas ekspedicijos metu renka informaciją apie išeivius iš Sintautų, kunigus. Žurnalistas Antanas Andrijonas kaups medžiagą apie savanorius ir tarpukario karininkus. „Aš apie tai jau rašęs, todėl ši tema man artima“, – „Draugui“ sakė A. Andrijonas.

Žurnalistas vadovausis anksčiau sukaupta informacija, mat laikui bėgant tų metų įvykių liudininkų rasti vis sunkiau – daugelis iškeliavę Anapilin. O jaunoji karta tik girdėjusi apie įvykius.

Sintautuose vieši ne kartą ekspedicijoms vadovavęs Vilniaus universiteto dėstytojas Venantas Mačiekus.

Prieš 16 metų Sintautuose jis subūrė 90 ekspedicijos dalyvių ir 1995 metais išleido knygą Sintautai – Žvirgždaičiai“. Šį kartą V. Mačiekaus tikslas papildyti ankstesnę knygą.

Monografijos knygų „Veliuona“, „Seredžius“ vyriausioji redaktorė Vida Girininkienė aprašyti vietinių pasakojamas istorijas atvyko į Sintautus.

Kartu su  ja – Vytauto Didžiojo universiteto II kurso studentė Simona Malaškevičiūtė.

Trečiadienį ekspedicijos dalyviai nusprendė pasižvalgyti po gražiausius rajono kampelius – Gelgaudiškį, Plokščius, Ilguvą, Kriūkus.

– Albinas Vaičiūnas išgyrė kaip ten gražu, tad norėjau įsitikinti ar tiesą kalba, - „Draugui“ sakė V. Girininkienė, rinksianti medžiagą apie kunigą ir istoriką A. Tatarę ir besidominti senais pinigais.

Atgal Viršun

 

 
© „Versmės“ leidykla                                                                     Mums rašykite leidykla@versme.lt