lankymasis šioje svetainėje

 


Apie Žeimelio 2003 m. lokalinių tyrimų ekspediciją

Versmės“ leidyklos kompleksinės ekspedicijos Žeimelyje
vadovas Aloyzas Bėčius

2003 09 13

Ekspedicijos tikslas – patikslinti ir pagilinti jau turimą medžiagą, o taip pat – išplėsti ją naujomis temomis. Pagrindinį ekspedicijos branduolį sudarė vietiniai žmonės, nes jie geriausiai suvokia etnografinę specifiką, kad dažnai praslysta atvykusiems iš kitur.

Dalyvavo ekspedicijoje ir specialistai iš Vilniaus, kurie tyrė valsčiaus parkus, dvarus, religines bendruomenes, bažnyčių meną ir istoriją, prieškarines organizacijas ir kt. (K. Labanauskas, G. Polačenka, S. Liučvaitis, L. Klimka).

Netikėtai į straipsnį išaugo išnykusių ir sunaikintų kaimų tema. Nebuvo numatyta ir medžiaga Žeimelio vidurinės mokyklos abiturientus. Maloniai nustebino medžiaga, esanti kai kurių kaimų bibliotekose, kuri taip pat turėtų atkeliauti į būsimą knygą.

Ekspedicijos dalyvius savo bendrabutyje geranoriškai buvo priglaudusi Žeimelio vidurinė mokykla, kur nemokamai gyventa, o tiap pat buvo leista naudotis šiuolaikinėmis technikos priemonėmis.

Norėtųsi manyti, kad ekspedicija savo užduotį atliko.

Žeimelio ekspedicijos vadovas

Aloyzas Bėčius

  

Atgal Viršun

 

 
© „Versmės“ leidykla                                                                     Mums rašykite leidykla@versme.lt