lankymasis šioje svetainėje

 


Apie Papilės 2002 m. lokalinių tyrimų ekspediciją

Versmės“ leidyklos kompleksinės ekspedicijos Papilėje
vadovė Vida Girininkienė

2002 09 25

2002 m. liepos 8–17 dienomis Papilėje (Akmenės r.) vyko „Versmės“ leidyklos ir Papilės seniūnijos rėmimo fondo rengta knygos „Papilė“ autorių kompleksinė ekspedicija. Dalyvavo 34 žmonės: iš Šiaulių pedagoginio universiteto – 11, iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus – 3, iš Vytauto Didžiojo universiteto – 4, iš Vilniaus universiteto – 1, iš Vilniaus pedagoginio universiteto – 4, iš „Versmės“ leidyklos – 2. Kiti dalyviai buvo iš Šiaulių viešosios bibliotekos, Kuršėnų, Ventos, Naujosios Akmenės, Šiaulių kultūros įstaigų ir mokyklų. Ekspedicijoje taip pat dalyvavo 2 dailininkai (abu iš Vilniaus) ir 2 fotografai (abu iš Naujosios Akmenės). Ekspedicijos dalyviai buvo aprūpinti reikiamomis darbui priemonėmis, transportu (vyko mažomis grupelėmis į reikiamus objektus), kuriam išleista gana daug pinigų, nes Papilės seniūnija savo plotu yra viena didžiausių šalyje. Su ekspedicijos dalyviais buvo sudarytos autorinės sutartys, išmokėti dienpinigiai (10 Lt per dieną). Ekspedicijos metu spaudoje buvo paskelbti 2 straipsniai apie ekspediciją – „Šiaulių krašte“ ir „Vienybėje“, dar du – prof. A. Gaigalo ir V. Girininkienės – „Vienybėje“ pasirodė kiek vėliau. „Vienybėje“ pradėtas specialus skyrelis, skelbiantis medžiagą iš „Papilės“ būsimos knygos straipsnių.

Ekspedicijos dalyviai išvyko liepos 17 d., bet ne visi – dirbti liko G. Žukauskienė (Šiaulių „Aušros“ muziejus), vėliau atvyko ir J. Vainorius bei B. Salatkienė (abu – „Aušros“ muziejus). Papilėje visą rugpjūtį dirbo ir S. Barčiauskaitė, tirianti žemėvaldą.

Papilės ekspedicijos vadovė

Vida Girininkienė

  

Atgal Viršun

 

 
© „Versmės“ leidykla                                                                     Mums rašykite leidykla@versme.lt