lankymasis šioje svetainėje

 


Apie Kriukų 2003 m. lokalinių tyrimų ekspediciją

Versmės“ leidyklos kompleksinės ekspedicijos Kriukuose
vadovas Stanislovas Liučvaitis

2003 07 16

Ekspedicijoje dalyvavo Šiaulių universiteto dvi doktorantės (dėstytojos), magistrantė ir keturios studentės (IV k.): K. Maračiuskaitė, D. Mikelinaitė, E. Žvirblytė, O Butkutė. Rinko medžiagą apie Kriukų šnekta, įrašytos 5 kasetės. Surinkta medžiaga apie visus vietovardžius (vietovardžiai, oikonimai, hidronimai, helonimai, drimonimai ir kt.) Surinkta medžiaga naudojama ruošiant straipsnius monografijai apie Kriukų valsčių.

Ekspedicijos dalyvė Šiaulių apskrities P. Višinskio bibliotekos Metodikos centro vedėja A. Kiršinaitė surinko medžiagą apie marinimo ir laidojimo papročius, mirties priežastis.

Joniškio kultūros ir istorijos muziejaus moksliniai darbuotojai (T. Butautis, D. Petrulienė) rinko medžiagą apie kultinius kryžius, kapines, žydų gyvenimą ir kt.

Joniškio r. Kriukų seniūnijos gyventojai, Kriukų pagrindinės mokyklos direktorius, mokytojai, bibliotekų darbuotojai ir kt. specialistai (11 darbuotojų) dalyvavo ekspedicijoje ir surinko medžiagą apie Kriukų valsčiaus praeitį ir dabartį daugeliui temų. Joniškio mokyklos lituanistas K. Šiurna rinko medžiagą apie švietimą ir kultūrą, etninę kultūrą, kalbą ir t. t.

Ekspedicijoje taip pat dalyvavo Vilniaus mokslo įstaigų ir aukštųjų mokyklų mokslininkai ir kiti specialistai (11 asmenų), kurie rinko medžiagą įvairia tematika monografijai apie Kriukų valsčių.

2003 m. liepos 15 d. buvo atvykęs fotografas, kuris fotografavo Kriukų valsčiaus atmintinas vietas, paminklus ir įžymesnius žmones.

Kriukų ekspedicijos vadovas

Stanislovas Liučvaitis

  

Atgal Viršun

 

 
© Versmės leidykla