Jūsų lankymasis šioje svetainėje

yra -as 

nuo svetainės įkūrimo 2001 11 07

 

 
„Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašo garso takelio tekstas

9.1 filmas
Tiesa apie vėžį: Imunitetas – jūsų pirmoji gynybos linija, 1 dalis.
Filmo „Vaisto paieška... tęsiasi“ 2 serija [9.1]

[Užrašas ekrane:     Tiesa apie vėžį pristato

Vaisto paieška... tęsiasi]

Sveiki visi sugrįžę į „Vaisto paieška... tęsiasi“. Tikiuosi jums patiko praeita serija ir kad gauta informacija suteikė jums drąsos bei įtikino jus, kad ne viskas, ką girdime, yra tiesa. Tikiuosi, kad tai dabar suprantate – kad mums, galbūt, buvo meluojama apie tam tikrus dalykus – ir tam tikri gydymai, ir tam tikra informacija galėjo būti nuo jūsų nuslėpta. Vienas dalykas, kuris yra daugmaž neginčijamas, yra tai, kad imuninė sistema atlieka svarbų vaidmenį ligų prevencijoje. Iš tiesų, imuninė sistema yra jūsų pirmoji gynybos linija nuo patogenų, nuo „blogiečių“, kurie ateina ir bando įsiveržti į jūsų kūną ir jus susargdinti. Ar kada pagalvojote, kodėl, tarkime, turite vaikų, lankančių mokyklą, ir kažkuris vaikas ateina į mokyklą, į klasę sirgdami gripu, ir kitą dieną gal jau pusė klasės sirgs gripu, bet kita pusė klasės ateis į mokyklą sveiki, taip ir nesusirgę. Taigi, koks buvo skirtumas tarp tų vaikų – susirgusių ir nesusirgusių? Gal jie turėjo kontaktą su kitokiais gripo virusais? Ne, jie turėjo kontaktą su tuo pačiu gripo virusu, bet nesusirgusieji vaikai turėjo imuninę sistemą, kuri veikė taip, kaip turėjo veikti, o susirgusiųjų vaikų imuninė sistema dėl kažkokios priežasties buvo sutrikusi. Šiandien pamatysite stiprią filmo dalį – paklausę šios informacijos, suprasite imuninę sistemą geriau, negu 99 proc. žmonių. Išmokysime jus, kas yra imuninė sistema, ką ji daro, ir kokios medžiagos gali sutrikdyti tą imuninę sistemą ir jus susargdinti. Tikiuosi, kad jums šios žinios patiks, ir viliuosi, kad ko nors pasimokysite iš informacijos, kuria šioje serijoje dalinsimės su jumis. Ačiū, kad prisijungėte, smagaus žiūrėjimo.

[Užrašas ekrane:     2 serija.

Jūsų pirmoji gynybos linija...]

Mūsų pirmasis svečias šiandien yra dr. Rashidas Buttaras, jis yra mano draugas, ir jis praktikuoja mediciną Šiaurės Karolinoje. Jis turi vertingų įžvalgų apie imuninę sistemą, bet manau ši pirma Rashido Buttaro citata jus tikrai priblokš.

[Interviu su dr. Rashidu Buttaru – pažangios medicinos gydytoju, bestselerių autoriumi, lektoriumi]

Dr. Rashid Buttar: Taigi, vėžys, visų pirma, yra imuninės sistemos problema – negalite sirgti vėžiu, jeigu turite sveiką imuninę sistemą. Jeigu sergate vėžiu, sveikos imuninės sistemos neturite. Jeigu sakote „Mano imuninei sistemai viskas gerai“, tada negalite sirgti vėžiu – šie du dalykai negali būti kartu. Jeigu yra sutrikusi imuninė sistema, galite susirgti vėžiu, jeigu sergate vėžiu, pagal apibrėžimą jūsų imuninė sistema turi būti sutrikusi.

[Interviu pabaiga]

Turėjau garbę kalbėti Vėžio kontrolės organizacijos (Cancer Control Society) suvažiavime 2014 m. Los Andžele ir būdamas ten galėjau paimti interviu iš trijų medicinos mokslų daktarų apie tą pačią problemą – imuninę sistemą. Pasiklausykime.

[Interviu su dr. Benu Johnsonu – autoriumi, lektoriumi, tyrėju]

Dr. Ben Johnson: Bet pirmas dalykas, kurį darau bendraudamas su nauju pacientu – vienas iš dalykų, kuriuos darau, yra nuimti naštą nuo jų imuninės sistemos, nes kiekvienas vėžio pacientas reiškia, kad jo imuninė sistema praleido vėžį. Taigi ji jį praleido ir todėl reikia nuimti naštą nuo jų imuninės sistemos ir tada turite ją stimuliuoti, kad vėl pradėtų veikti. Nes galų gale jie neišgyvens, jeigu jų imuninė sistema nėra tikrai suaktyvinta. Viena daugelio standartinio vėžio gydymo klaidų – jie tiesiog nori žudyti vėžines ląsteles. Na, tai gerai, bet kodėl susirgote vėžiu?

T. B.: Taip, kas tai sukėlė?

B. J.: Jie niekada neiškelia šio klausimo. Aš sakau savo pacientams – aš juos raginu toliau lankytis pas onkologą, kad gautų tyrimus – sveikdami jie turės liudytoją, kuris žinotų, kad kiti dalykai veikia, nors jie gerai žino, kad tai, ką jie daro, neveikia. Bet aš sakau du dalykus kurie tave nustebins – jie nekada neklausia „kas šitą sukėlė?“ Ir netvarko ar nebando tvarkyti, tiesiog – „žudykime vėžines ląsteles“. Ir antra – kai sveiksite, jie niekada jūsų neklaus „ką darėte?“ Nes jie nenori tų žinių, nes tada jie yra atsakingi. Taigi, tai du dalykai, kurių gydytojai niekada neklausia paciento, kuris sveiksta naudodamas žoleles, mitybą ar alternatyvų gydymą. Bet reikia nuimti nuo imuninės sistemos naštą, ir tada turite ją, tada turite ją stimuliuoti, kad vėl pradėtų veikti, nes galų gale be veiklios imuninės sistemos jūs neišgyvensite.

[Interviu su dr. Sunilu Pai – integralios medicinos gydytoju, lektoriumi, tyrėju]

Sunil Pai: Taigi, visiems mūsų pacientams – ar tai būtų vėžys, ar bet kokia lėtinė liga – visada yra svarbu sumažinti uždegimą ir pagerinti imuninės sistemos atsaką, nes jūsų imuninė sistema turi kovoti ir taisyti bet ką. Tai nėra tiesiog slopinimas, svarbu yra ir sustiprinimas. Bet geras dalykas, kalbant apie natūralias terapijas, yra tai, kad jos įjungia ir išjungia genus atitinkamai. Genai nėra tiesiog vien išjungiami – tai yra ir slopinimas, ir stiprinimas. Kurkuminas, kurį minėjau – parodžiau tau tą skaidrę šiandien, ir ji parodo – kai kurie genai dabar įsijungia – mūsų kūnas jau turi šį natūralų kovos su vėžiu mechanizmą. Ir norime tai toliau stimuliuoti. Kas atsitinka – kai senstame, dėl kitų dalykų, tokių kaip aplinka, gyvenimo būdas, mityba – tie genai ir tie transkripcijos faktoriai, ir tie baltymai nuslopsta – išsijungia. Taigi visi esame su tuo gimę, tik reikia tai stimuliuoti. Yra gerai, kad šios natūralios terapijos gali įjungti dalykus, kuriuos norime įjungti ir išjungti dalykus, kuriuos norime išjungti.

[Interviu su dr. Bradfordu S. Weeksu – lektoriumi, mokslininku, tyrėju]

T. B.: Imuninė sistema ir uždegimas – kaip jie susiję su vėžiu?

Bradford S. Weeks: Na, būtų logiška teigti, kad sveikoje imuninėje sistemoje nebūtų vietos vėžiui. Ir imuninė sistema yra tokia neapibrėžiama būtybė, nėra, kad ji būtų čia ar čia – imuninė sistema apsupa virškinamąjį traktą, ji yra miglotas procesas. Taigi sunku pasakyti anatomijoje, fiziologijoje, skrodimuose – čia yra imuninė sistema. Jeigu ji gerai veikia, jos darbas yra pagerinti sveikatą ir skatinti detoksikaciją ir taip toliau. Ir uždegimas yra vienas pagrindinių įrankių, kuriuos imuninė sistema naudoja sveikatos reguliavimui. Vienas dalykas kalbant apie vėžį, kuris yra visai įdomus, yra tai, kad įprastai, kai žmogus sako „gyvenime nesu sirgęs nei vienos dienos“, galvoju – pats laikas susirūpinti dėl vėžio. O vaikas, kuris dažnai karščiuoja ir turi imuninę sistemą, kuri visada pasirengusi ir veikli – tai geras ženklas, taigi jeigu norite gauti gerą sveikatos prognozę – tai yra kas nors, kas galėjo sulaukti iššūkio, suaktyvinti imuninę sistemą, stipriai karščiuoti, ligą „išdeginti“ ir pasveikti.

T. B.: Labai panašu į tai, ką dr. Rashidas Buttaras man pasakė. Jis sakė: „Žmonės, dėl kurių nerimauju yra žmonės, kurie niekada nėra susirgę.“ Dėl lygiai tos pačios priežasties.

B. S. W.: Taip. Tai yra principai, kurie – na, norėčiau sakyti, kad jie „mano laikų“, bet jie atsirado dar gerokai prieš mums visiems gimstant – tą žino močiutės. Todėl seniau, kai vaikai sirgo kiaulyte, buvo organizuojami „kiaulytės vakarėliai“.

T. B.: Vėjaraupių vakarėliai.

[Interviu pabaiga]

Turėjau progą paimti interviu šia tema iš Davido Brownsteino Detroite, Mičigane. Paklausykime, ką jis pasakys.

[Interviu su dr. Davidu Brownsteinu – bestselerių autoriumi, lektoriumi, tyrėju]

Dr. David Bronwstein: Tu tikriausiai šiam interviu atvažiavai į mano namus mašina.

T. B.: Na, mūsų žirgai palūžo, taigi taip.

D. B.: Tikriausiai, kai grįši mašina į oro uostą tu į ją pripilsi benzino. Mašinai reikia tam tikrų degalų, kad tinkamai veiktų. Ir tarkime degalinė – na, gal tavo asmeninis automobilis būtų geresnė analogija – jeigu būtų degalinė, kuri parduotų benziną po 10 centų už galoną [maždaug 3,8 litro] ir tu sustoji ir galvoji – gerai sutaupysiu, čia man pigiau gausis įsipilti benzino. Tada pažiūri – o ten dumblas. Ar pilsi tą dumblą į degalų baką? Ne, nes žinai, kad jis sugadins tavo mašiną. Na, aš sakau tą patį – turime kūnui duoti tinkamą kurą, kad mūsų imuninė sistema veiktų optimaliai. Buvome sukurti... Žmogaus kūnas yra labai gerai sukurtas kovoti su infekcijomis, likti sveikam iki senatvės, išlaikyti smegenų veiklą iki senatvės ir jeigu teisingai elgiamės su kūnu, imuninė sistema gali puikiai veikti – teisingai elgtis su kūnu tai yra tiesiog laikytis pagrindų, apie kuriuos kalbame – suteikti reikiamas maistines medžiagas, gerti vandenį, palaikyti jodo lygius ir palaikyti tai, ką vadinu tinkamais druskos vartojimo lygiais. Ir imuninė sistema gali atlikti savo darbą, ieškoti svetimkūnių ir juos pašalinti, ir ji gali apsaugoti nuo vėžio. Kai imuninė sistema sutrinka, manau tada ir prasideda blogi dalykai.

[interviu pabaiga]

Gerai, tai pradedame susidaryti išsamų vaizdą – ką tik išklausėme penkių medicinos mokslų daktarų, kurie visi kalbėjo apie faktą, kad vėžys yra sukeliamas sutrikusios imuninės sistemos. Kai apsilankiau Las Vegase, paėmiau interviu iš dr. Keitho Scotto-Mumby‘io, kuris pasidalino vertinga informacija apie imuninę sistemą.

[Interviu su dr. Keithu Scottu-Mumby‘iu – bestselerių autoriumi, lektoriumi]

T. B.: Pakalbėkite apie baltąsias kraujo ląsteles, imuninę sistemą ir uždegimą, ir kaip visa tai susiję su vėžiu.

Dr. Keith Scott-Mumby: Gerai, na, dalis klausimo, Ty‘au, yra – koks yra pagrindinis vėžio modelis. Žinai, yra kamieninių ląstelių modelis ir metabolinis modelis, ir taip toliau. Bet tikrai vienas svarbiausių, jei ne svarbiausias dalykas – daugelis žmonių, kartu ir aš, matome vėžį kaip imuninės sistemos ligą. Ypač mūsų dabartiniame pasaulyje, nemanau, kad įmanoma sustabdyti ląstelių sutrikimą ir tapimą vėžinėmis – yra tiesiog per daug toksinų. Bet gera imuninė sistema juos labai greitai surinks ir juos pašalins. Taigi, iš vienos pusės, tikrai galime sakyti, kad vėžys yra imuninės sistemos liga. Tarkime, jūs norite padaryti viską, ką galite, kad padėtumėte savo imuninei sistemai – tai yra tinkamos maistinės medžiagos, kurios jai padės. Tai taip pat reiškia pašalinti tuos stresorius, kurie stabdys jos veikimą. Jie visi sukelia uždegimą – minėjau maistą, žinai, uždegimą keliantis maistas – su chemikalais, pesticidais, teršalais – visi šie ir kiti dalykai, ir jų labai daug. Ir nepamiršk apsinuodijimo sunkiaisiais metalais – gyvsidabriu, švinu ir kitais – jie ne tik nuodingi, bet ir stiprūs uždegimo sukėlėjai. Taigi, yra labai svarbu nuimti naštą nuo imuninės sistemos. Ir, turiu pasakyti, emocijos taip pat gali sukelti uždegimą – žinai, imuninė sistema apkraunama, jeigu žmogus sunerimęs, liūdnas, depresuotas ar kas nors tokio, na, norėčiau apie tai minutėlę pasikalbėti. Na, vėžiui, manau, tai yra labai svarbus vėžio elementas. Bet iš tikrųjų – ką aš ir sakau – bet kas, kas sukelia uždegimą yra blogai vėžiui, bet mes galime tai suvaldyti – yra būdų – galite naudoti antioksidantus, augalines maistines medžiagas, omega 3 yra nuostabi priešuždegiminė medžiaga. Bet pašalinti sukėlėjus – sunkiuosius metalus – yra geresnė strategija. Taigi, tai yra ką mes visi turėtume daryti – ir taip grįžtame prie mano posakio – bet kokia gera sveikatingumo priemonė yra priešvėžinė priemonė.

[Interviu pabaiga]

Man labai patinka ši citata: „Bet kokia gera sveikatingumo priemonė yra priešvėžinė priemonė.“ Ir jeigu turite pilnai veiklią imuninę sistemą, negalite sirgti vėžiu. Na, o kas yra vienas pagrindinių dalykų, kurie sutrikdo imuninę sistemą, neskaitant įsigalėjusių konvencinių gydymo metodų – chemoterapijos ir radioterapijos? Taip – jie sutrikdo imuninę sistemą – jie suniokoja imuninę sistemą. Bet koks kitas dalykas? Paprastas dalykas, kurį žmonės valgo kasdien? Cukrus. Paklausykime dietologo K. C. Craichy‘io nuomonės šia labai svarbia tema.

[Interviu su K. C. Craichy‘iu – autoriumi, mitybos specialistu, LivingFuel vadovu]

K. C. Craichy: Taigi, cukrus – ar tai didelė problema? Taip – tai didelė problema. Visi mėgsta cukrų – ir aš mėgstu cukrų, bet renkuosi nevartoti per daug cukraus. Cukrus turėjo būti mūsų „smagus maistas“ – statybiniai blokai, kuras ir malonumas kartu – t. y. „smagus maistas“. Karts nuo karto valgysite cukraus. Bet cukrus – 100 gramų angliavandenių – neseniai mačiau tyrimą, kuriame buvo ar 100 ar 200 gramų – ten buvo parašyta, kad jeigu valgysite, pavyzdžiui, picą ar makaronus – po penkiolikos minučių pavalgius jūsų leukocitinis indeksas, kas yra tiesiog – baltoji kraujo ląstelė – kiek „blogiukų“ ji gali suvalgyti per valandą. Tyrime buvo įvardinta, kad tai turėtų būti maždaug 16 vienai baltajai kraujo ląstelei per valandą. Bet suvalgius minėtą angliavandenių patiekalą, po penkiolikos minučių jūsų leukocitinis indeksas nukrenta nuo 16-os iki 1,9 ir taip lieka kelias valandas!

T. B.: Tai lieka tiktai 10 proc. pajėgumo.

K. C. C.: 10 proc. pajėgumo ir, iš esmės, šie pacientai jau ir taip turi susilpnintą imuninę sistemą, kai kurie gydymai, kuriuos jie gauna, beveik sunaikina jų imunitetą, o tada jie dar valgo cukrų, kuris tiesiogiai maitina problemą, bet jis taip pat tiesiogiai silpnina imunitetą. Tai yra siaubingas ratas, apie kurį žmonės turėtų pagalvoti. Prieš šimtą metų cukrus buvo delikatesas, tai turėtumėte pavyzdžiui... Gal mama iškepa obuolių pyragą ar nueinate į parduotuvę ir nusiperkate kokį skanėstą ar kažkas tokio – penki svarai per metus [atitinka 2,3 kg] – tiek maždaug apskaičiuota, kiek cukraus prieš 100 metų vidutiniškai suvalgė vienas žmogus per metus. Šiandien tas skaičius yra pasibaisėtinas – vidutiniškai 150 svarų [atitinka 68 kg] ar daugiau vienam žmogui per metus, taigi vidurkis yra aukštas. Esmė yra – žmonės suvalgo savo kūno svorį cukraus per metus.

[Interviu pabaiga]

150 svarų vienam žmogui per metus? Oho, tai neįtikėtina! Paklausykime dar kelių gydytojų apie tai, kaip cukrus trikdo imuninę sistemą ir taip pat maitina vėžines ląsteles.

[Interviu su dr. Rashidu Buttaru – pažangios medicinos gydytoju, bestselerių autoriumi, lektoriumi]

T. B.: Trumpai pakalbėkite apie ryšį tarp cukraus ir vėžinių ląstelių.

R. B.: Yra tam tikros savybės, kurios būdingos visiems vėžiams. Viena iš šių savybių yra ta, kad vėžys yra obligatinis gliukozės metabolizatorius, tai reiškia, kad jis privalo metabolizuoti gliukozę – jis išgyvena tik misdamas cukrumi. Kitos visiems vėžiniams susirgimams bendros savybės – vėžys yra išskirtinai anaerobinis atvejis – vėžys mėgsta anaerobinę aplinką, t. y. vėžys nemėgsta deguonies – deguonis veikia kaip vaistas nuo vėžio. Kita savybė – vėžys yra rūgštinis procesas. Taigi, šarminė aplinka vėžiui yra blogai. Yra daug bendrų savybių, kurias turi skirtingi vėžiniai susirgimai – viena jų yra tai, kad jis yra obligatinis gliukozės metabolizatorius. Jeigu galite sumažinti paprastų cukrų kiekį, jūs iš esmės sumažinsite maisto tiekimą vėžiui. Patrickas Quillinas, parašęs „Nugalėti vėžį mityba“ – mano labai geras draugas – savo knygoje rašo, kad nuo 42 iki 46 proc. vėžio pacientų miršta nuo kacheksijos – neprievalgio ir raumenų masės mažėjimo. Kiek onkologų kreipia dėmesį į neprievalgį? Ir ką jie daro? Jie duoda žmonėms „Ensure“ baltymingus gėrimus su vitaminais, mineralais ir cukrumi, ir, jūs gi žinote, vėžys minta gliukoze – jam reikia cukraus, kad išgyventų. Vienas iš metodų yra sumažinti cukraus kiekį, kad jis negalėtų maitinti vėžio. Bet jie dar duoda degalų ugniai ir tada tikisi ją užgesinti. Negalite užgesinti ugnies benzinu.

[Interviu pabaiga]

Norėjau sužinoti dr. Patricko Quillino nuomonę – mitybos specialisto, parašiusio knygą „Nugalėti vėžį mityba“ – apie cukraus poveikį vėžio ląstelėms ir jų klastingą ryšį.

[Interviu su dr. Patricku Quillinu – bestselerių autoriumi, lektoriumi, mitybos specialistu]

Dr. Patrick Quillin: Cukrus – vėžys minta cukrumi. Vėžys yra tai, ką vadiname obligatiniu gliukozės metabolizatoriumi, tai reiškia, kad yra didelis gliukozės įsisavinimas į auglio ląsteles. Jeigu galite sumažinti žarnyno ir kraujo gliukozę, galite padėti sulėtinti vėžį.

[Interviu su dr. Roby‘iu Mitchellu, dar žinomu kaip „dr. Fitt“ – ortomolekulinės medicinos specialistu, autoriumi, lektoriumi]

Dr. Roby Mitchell: Įprastos ląstelės praeina vadinamąją oksidacinę fosforiliaciją, tai reiškia – paimate deguonies, paimate cukraus ir pagaminate 32 molekules šito ATP [adenozintrifosfatas], kuris yra mūsų „energijos valiuta“.

T. B.: Sakėte „Oksidacinė...“

R. M.: Oksidacinė fosforiliacija, taigi paimame deguonies ir šiuo procesu pridedame fosforo molekulę į šitą ATP – ir tai yra mūsų „energijos valiuta“, tai yra kaip mes judame. Ir kuo daugiau ATP, tuo geriau. Taigi, jeigu esate ląstelė, kuri gali atlikti oksidacinę fosforiliaciją – vėlgi, tai galite dėl tam tikrų įjungtų genų, reikia praeiti vadinamąjį Krebso ciklą, tada tai yra gera būsena. Jeigu turite pereiti prie šio anaerobinio – ką vadiname anaerobiniu metabolizmu – už kiekvieną gliukozės molekulę nebegalite gauti 32 ATP – galite gauti tik dvi ATP molekules.

T. B.: Ir anaerobinis reiškia...

R. M.: Anaerobinis reiškia, kad nereikia turėti deguonies. Tai reiškia, kad galiu išgyventi be deguonies, todėl galiu išgyventi labiau toksiškoje aplinkoje, bet tai gerokai apriboja mano energijos lygį. Todėl vėžinės ląstelės yra tokios godžios cukrui – nes jos gali pagaminti tik dvi ATP iš vienos cukraus molekulės.

T. B.: Nes vėžio ląstelės mėgsta cukrų – šią frazę ištisai girdime, ir tai paaiškina kodėl atsirado ta frazė.

R. M.: Teisingai. Vienas testų, kurį naudojame diagnozuoti vėžį, yra PET [pozitronų emisijos tomografijos] skenavimas. Taigi, kaip atliekamas šis PET tyrimas – paimame radioaktyvų cukrų ir jį suleidžiame jums, nes vėžio ląstelės sugeria cukrų daug efektyviau, negu normalios ląstelės – jos šį radioaktyvų cukrų sugers ir tada galėsime matyti PET tomografijoje, kur yra cukrus, kas mums parodys, kur yra vėžys. Taigi, esame gerai informuoti apie vėžio ląstelių priklausomumą nuo milžiniškų cukraus kiekių, ir todėl, vėlgi, vėžio pacientai miršta nuo bado, nes vėžio ląstelės sugeria visą cukrų ir nepalieka jo kitoms ląstelėms.

[Įnterviu su dr. Davidu C. Jockersu – „Maximized living“ gydytoju, autoriumi, lektoriumi]

Dr. David C. Jockers: Cukrus yra vėžio ląstelių kuras, taigi, iš esmės, vėžio ląstelės – jos turi pakitusį metabolizmą – pakeistą fiziologiją, ir jos negali sukurti energijos aerobiniu metabolizmu, todėl pačios mitochondrijos yra pažeidžiamos – taigi vėžinės ląstelės yra priklausomos nuo anaerobinio metabolizmo – be deguonies, kas, iš esmės, yra cukraus išardymas. Taigi, jos naudoja cukrų ir sukuria labai daug atliekų – ypač vieną, kurią visi žinome – pieno rūgštį. Taigi, jos gamina didelius kiekius rūgščių ir sunaudoja milžinišką energijos kiekį mūsų sistemoje, naudodamos cukrų. Iš esmės, kai pašaliname cukrų, pašaliname pagrindinį vėžio ląstelių energijos šaltinį, todėl jos nusilpsta toje būsenoje. Priešingai, kai vartojame daug cukraus, jis ne tik sukelia laisvųjų radikalų žalą, kuri žaloja mitochondrijas ir sukelia visą šį procesą, bet tuo pačiu metu suteikiame vėžio mėgiamą energijos šaltinį didesniam vėžio ląstelių vystymuisi mūsų kūnuose. Matote, ko daugelis žmonių nesupranta – mes visi turime vėžinių ląstelių, jos vystosi mumyse kiekvieną dieną. Įprastai, mūsų imuninė sistema jas gaudo ir reguliuoja, tačiau jeigu turime nusilpusį imunitetą, kas yra dar viena problema su cukrumi – jis susilpnina mūsų kūno imuninę sistemą, ir kai tai atsitinka, dabar šios vėžio ląstelės pradeda augti be mūsų kūno natūralaus imuninio atsako priežiūros. Taigi, jei toliau naudojame cukrų, vėlgi – silpniname savo imuninę sistemą ir stipriname vėžio ląsteles – iš tikrųjų suteikiame joms pranašumą mūsų kūne. Tai, žinai, galite maitinti arba vieną, arba kitą – galite maitinti savo imuninę sistemą ir ją stiprinti, arba galite maitinti vėžį ir jį stiprinti, ir manau, kad jeigu visi tą suprastume ir tą tikrai žinotume, žinoma, kad maitintume savo imuninę sistemą.

[Interviu pabaiga]

Būdamas Vėžio kontrolės organizacijos suvažiavime Los Andžele anksčiau šiais metais galėjau pasikalbėti su Amerikos priešvėžinio instituto įkūrėju (American Anti-Cancer Institute) Bobu Wrightu.

[Interviu su Robertu G. Wrightu – autoriumi, tyrėju, Amerikos priešvėžinio instituto steigėju]

Robert G. Wright: Kitas dalykas, kurį daro cukrus, ir ko daugelis žmonių nežino – vidutinis cukraus kiekis vienoje skardinėje, tarkime, kokakolos – maždaug 9 ar 10 šaukštelių cukraus. Tai pakankamas cukraus kiekis, kad, iš esmės, atjungtume mažiausiai 50 proc. jūsų imuninės sistemos keturioms valandoms. Viena 12 oz [t. y. 350 ml] skardinė kokakolos – jeigu esate vėžio pacientas, ar galite sau tai leisti? Nes imuninė sistema yra vienintelis dalykas, kuris gali jus išgydyti, paprasčiausiai negalime to sau leisti – turite vengti viso to cukraus. Jeigu paimsite dietinę pepsi ar kokakolą – jų pH yra nuo 2,5 iki 2,7 – stipriai rūgštinė, ir rūgštis – žinote, jeigu esate vėžio pacientas – jau ir taip yra viena jūsų didžiausių problemų – rūgštis ir uždegimas. Ir žinome iš dr. Weekso – tą žinojome jau anksčiau – kad uždegimas taip pat sukelia vėžio metastazes. Bet reikėtų 32-jų 12 oz gryno vandens, turinčio 9,5 pH rūgštingumą, norint neutralizuoti tą vieną 12 oz skardinę Kokakolos – todėl esame rūgštūs ir todėl dabar vargstame.

[Interviu pabaiga]

Paklausykime ką Suzanne‘a Somers – viena mylimiausių Amerikos asmenybių – ir Burtonas Goldbergas, kuris yra minimas jos bestseleryje „Nokautas“  [„Knockout“], turi pasakyti apie šią problemą.

[Interviu su Suzanne‘a Somers – pasveikusia nuo vėžio bestselerių autore, aktore]

Suzanne Somers: Kai susigundau – nes už kampo šalia manęs yra tokia ledainė, kurią... Aš labai mėgstu ledus – labai mėgstu ledus ir tortus.

T. B.: Kas nemėgsta!

S. S.: Kas nemėgsta. Tada įsivaizduoju tuos mažyčius blogiukus savo virškinamajame trakte sakant „Nagi, gali šiek tiek suvalgyti, nagi, duok mums...“ – nes viskas, ko jie nori yra cukrus – jiems reikia cukraus, jie klesti su cukrumi, jiems būtinai reikia cukraus. Ir aš jiems sakau „Ne – aš jus numarinsiu badu. Mano užduotis yra jus išnaikinti, todėl jums niekada neduosiu jūsų mėgiamo maisto.“ Bet kaip – onkologų kabinetuose – ir aš tai mačiau, kai užeini į jų kabinetą, ir jie turi dubenėlį saldainių, nes vėžio pacientai chemoterapijos metu yra tokie silpni, ir jiems reikia šiek tiek energijos, ir aš tai mačiau keletą kartų onkologų kabinetuose...

T. B.: Ką jie sau galvoja?

S. S.: Ką jūs galvojate!

[Interviu su Burtonu Goldbergu, dar žinomu kaip „Alternatyvios medicinos balsas“ – bestselerių autoriumi, lektoriumi]

Burton Goldberg: Onkologai naudoja cukrų norėdami pernešti radiologines molekules į vėžio ląstelę – kad pasirodytų rentgene – PET tomografijoje. Onkologas žino, kad cukrus maitina vėžį. Ir todėl jis jį naudoja kaip Trojos arklį. Ir kai pabaigiate chemoterapiją – konvencinėje aplinkoje – jums duoda sausainių ir ledų ar saldainių. Tai yra beveik tas pats, kaip pilti degalus į ugnį. Tai reiškia, kad šie onkologai yra kalti dėl nusikaltimų žmonijai – jie žudo savo pacientus.

[Interviu pabaiga]

Oho – aistringi labai aistringo žmogaus žodžiai. Manau, visi pradedame šį tą suprasti apie tai, kaip cukrus maitina vėžio ląsteles ir slopina mūsų imuninę sistemą. Bet tai, iš to kyla klausimas – kas tiksliai yra imuninė sistema? Negalėjau sugalvoti geresnio žmogaus atsakyti šiam klausimui, negu imunologas A. J. Laniganas.

[Interviu su A. J. Laniganu – mokslininkas, imunologas]

A. J. Lanigan: Na, aš esu pakankamai senas, tad prisimenu klastingąjį Diką Ričardą Niksoną, [1970-aisiais] sakiusį „Turėsime vaistą nuo vėžio po 10 metų“. Na, savaime suprantama, jis nebuvo matematikos specialistas. Taigi, kur jis yra? Ar išvis yra vaistas nuo vėžio? Vėlgi, nesu pakankamai protingas tau pasakyti, kad yra – nenoriu teigti, kad tokį turiu, bet šį tą žinau – tam, kad nugalėtume vėžį, kad sustabdytume jį prieš jam prasidedant ar jį panaikintume kai susirgote – aš praktiškai įsitikinęs, kad imuninė sistema bus labai svarbus žaidėjas. Jūsų imuninė sistema iš tikrųjų yra vienintelis dalykas, kuris yra tarp tavęs ir visų tų dalykų, kurie yra tavyje, ant tavęs ir aplink tave, bandančių tave pribaigti – įskaitant vėžį. Didžiausias skaičius imuninių ląstelių tavo kūne yra žinomos kaip neutrofilai. Kai nueini pasidaryti kraujo tyrimą – paprasčiausią kraujo tyrimą – NEU yra neutrofilo santrumpa. Tam tikrą dieną jie sudaro nuo 50 iki 70 proc. jūsų visos imuninės „armijos“, kas, iš esmės, yra jūsų baltosios kraujo ląstelės. Ty‘au – jos nemato vėžio. Negali matyti vėžio net pačią geriausią dieną. Didžioji dalis tavo imuninės sistemos negali matyti vėžio – iš tikrųjų mažytė dalis būtų sudaryta iš natūralių ląstelių-žudikių– ir jos be perstojo stebi visas ląsteles tavo kūne – „Sveika ląstelė  – šypsenėlė, vėl sveika ląstelė – šypsenėlė. Aha, ši ląstelė neturi šypsenėlės – sprigtas jai ir ji pašalinta – tai yra natūralios ląstelės-žudikės darbas – toje ląstelėje gali slėptis virusas, ta ląstelė gali būti mutuojanti – gali būti mutuojanti ir nepiktybinė, gali būti mutuojanti ir tampanti vėžine – nesvarbu – nėra šypsenėlės. Turite citotoksinių T limfocitų – aš jas vadinau „ląstelėmis nindzėmis“.

T. B.: Ką reiškia „citotoksinis“?

A. J. L.: „Citotoksinis“ reiškia – pagalvok, „cito“ – citoplazma – tai ląstelės viduriai. Taigi, jei kažkas yra citotoksinis, tai reiškia, kad kai susiduria su ląstele, ją praktiškai susprogdina ir išleidžia jos vidurius. Taigi, ląstelės – pavyzdžiui, jūsų natūralios ląstelės-žudikės – jų darbas yra šturmuoti tą ląstelę, kuri neturi šypsenėlės, ir kiekvieną kartą kai jos susiduria, paleidžia chemikalus į ląstelės membraną, kol ji galiausiai susprogsta ar lizuojasi – ji lizuoja tą ląstelę ir ji paleidžia sultis – citoplazmą. Tas pats atsitinka su citotoksiniais T limfocitais.

T. B.: Tada paklausiu tavęs – turime T limfocitus, turime neutrofilus, turime natūralias ląsteles-žudikes. Gerai, ar neutrofilai ir natūralios ląstelės-žudikės – ar jos limfocitai, ar jos leukocitai? Koks yra skirtumas tarp...

A. J. L.: Taip, leisk man pabandyti tau sudaryti šį vaizdą. Įsivaizduok, kad imuninė sistema turi dvi rankas. Ir pavadinkime vieną šių rankų specifine, ir kita ranka – nespecifinė. Na, kai kalbu apie nespecifinę, turiu omenyje neutrofilus, makrofagus, eozinofilus. Ir šios ląstelės yra iš esmės pirmoji gynybos linija ir jos paprasčiausiai klausia – ar tu „savas“? Ir jeigu atsakymas nėra „taip“, tada jų užduotis iš esmės yra pašalinti, kad ir kas tai bebūtų. Na, kitoje pusėje, specifinis imuninis atsakas – yra tokie dalykai kaip B ląstelės – B ląstelės yra limfocitai, B ląstelės – ir visos kitos ląstelės, tarp kita ko gimsta kaulų čiulpuose.

[Interviu pabaiga]

Oho, Laninganas tikrai paaiškino imuninę sistemą tokiu būdu, kad net vaikas galėtų suprasti. Bet jis paminėjo faktą, kad – rodos jis sakė, kad „didžioji dalis imuninės sistemos net negali matyti vėžio ląstelių“? Ką jis turėjo omenyje? Buvau Los Andžele anksčiau šiais metais, kalbėjau Vėžio kontrolės organizacijos suvažiavime ir atsisėdau pasikalbėti su dr. Tony‘iu Jimenezu, ir jis šią informaciją paaiškino.

[Interviu su dr. Tony‘iu Jimenezu – mokslininku, lektoriumi, tyrėju]

Dr. Tony Jimenez: Kaip gydytojai ir kaip medicinos praktikuotojai – ar patarėjai – visada sakome pacientams ir visiems žmonėms – sustiprinkime jūsų imuninę sistemą, jeigu sergate vėžiu. Nes žinome, kad imuninė sistema susitvarko su viskuo nuo peršalimo iki vėžio. Taigi, tai yra idėja – optimizuokime imuninę sistemą ir jau nueisime ilgą kelią gydantis nuo vėžio. Bet pagalvokime apie tai šitaip – žinome, kad viename kubiniame centimetre auglio yra maždaug milijardas vėžio ląstelių. 65 proc. tų ląstelių visada yra pasyvios. 35 proc. tų ląstelių yra aktyvios, taigi jos yra ląstelės ciklo sintezės fazėje – ne poilsio fazėje. Prisimink mitozę ir biologijos pagrindus – tai yra tai, apie ką kalbame. Taigi, iš visų tų ląstelių, 99 proc. ląstelių yra vadinamos nevėžinės kamieninės ląstelės, o 1 proc. – maždaug – yra vėžinės kamieninės ląstelės. Taigi, kai kas nors gauna chemoterapiją, radioterapiją – jie ne tik slopina imuninę sistemą, bet dar daro vėžines kamienines ląsteles aktyvesnes ir agresyvesnes.

T. B.: Ir tai yra tie šunsnukiai, kurių reikia saugotis.

T. J.: Tai yra tie šunsnukiai, kurių reikia saugotis. Kodėl? Nes jos išgyvena kraujotakoje, jos nemirtingos – jeigu nieko dėl to nedarote – ne kaip nevėžinės kamieninės ląstelės, kurias chemoterapija veikia, taigi – oho, kam nors 80 proc. sumažėja auglys ir dabar jūs remisijoje ir...

T. B.: Jūs atsikratėte gerųjų ląstelių ir tik sustiprinote stipriąsias ląsteles.

T. J.: Teisingai. Ir nevėžinės kamieninės ląstelės nebūtinai yra geros ląstelės, Ty‘aui, bet jos yra ląstelės, kurios turi ribotą gyvenimo trukmę ir jos sudaro didžiąją dalį auglio. Taigi auglys sumažėja, nes chemoterapija ir radioterapija gali paveikti nevėžines kamienines ląsteles. Pacientas gauna PET, MRI, CAT, kaulų tomografijas – bet ką – ir gydytojas sudaro jiems klaidingą įspūdį, kad dabar jie nemato auglio, taigi jūs remisijoje, bet nuo vėžinių kamieninių ląstelių chemoterapija taip ir nepadėjo – ir chemoterapija ir radioterapija niekada nepadės. Taigi prieisiu prie tavo klausimo.

T. B.: Ne, tai fantastiška informacija!

T. J.: Taigi vėžinės kamieninės ląstelės yra ląstelės, kurios išgyvena kraujotakoje – jos yra kaip aukščiausio laipsnio generolai – jos buvo išbandytos ir dalyvavo mūšiuose ir jos metastazuosis. Matai, nevėžinės kamieninės ląstelės negali metastazuotis – tik vėžinės kamieninės ląstelės gali. Taigi, kai norime sutvarkyti imuninę sistemą ir vėžį, problema yra – imuninė sistema negali atpažinti vėžinių kamieninių ląstelių. Kodėl? Nes jos turi baltymą ant ląstelės paviršiaus, kuris jas apsaugo ar paslepia jas nuo imuninės sistemos. Dr. Robertas Rowenas, mūsų geras draugas – man atrodo tai buvo 2014 m. sausio laikraštyje „Kita nuomonė“ [„Second opinion“] – jis parašė straipsnį apie vėžinių kamieninių ląstelių sugebėjimą pasislėpti nuo imuninės sistemos. Taigi vėžio pacientas gali turėti geriausią imuninę sistemą pagal baltąsias kraujo ląsteles, T ląsteles, limfocitus, natūralias žudikes ląsteles, bet ar ta imuninė sistema atpažįsta ir sugeba prasiskverbti į vėžinę kamieninę ląstelę? Tai yra klausimas.

T. B.: Ir jūs sakote tai, kad šios vėžinės kamieninės ląstelės turi kažkokį būdą pasislėpti, dėl kurio imuninė sistema jų negali matyti.

T. J.: Būtent. Ir tai yra gerai aprašyta mokslinėje konvencinės medicinos literatūroje – tai nėra alternatyvi mintis, tai yra moksliškai įrodyta.

[Interviu pabaiga]

Pasak dr. Jimenezo, imuninė sistema nemato vėžinių kamieninių ląstelių, kurias jis vadina aukščiausio laipsnio generolais, kurie vadovauja invazijai. Taigi, ką galime padaryti, kad šios ląstelės būtų matomos mūsų imuninei sistemai?

[Interviu su dr. Tony‘iu Jimenezu tęsinys]

T. J.: Yra medžiagų, kurios – buvo įrodyta moksliškai – puola vėžines kamienines ląsteles. Tai metforminas, elaginė rūgštis, žaliosios arbatos ekstraktas. Bet sąrašas labai trumpas, nes, visų pirma, yra labai sunku išgauti vėžines kamienines ląsteles iš žmogaus ir jas išlaikyti gyvas laboratorijoje, kad galėtume jas tirti. Yra tik kelios laboratorijos, kurios tai daro ir tai yra labai ir labai brangus procesas – milijonai dolerių vėžio ląstelių tyrimui.

[Interviu pabaiga]

Tad dabar turime dar daugiau priežasčių valgyti šviežias uogas, tokias kaip avietės ir gervuogės, ir braškės, ir toliau gerti savo žaliąją arbatą, nes visos jos turi aukštus elaginės rūgšties kiekius ir, kaip dr. Jimenezas ką tik paminėjo, elaginė rūgštis puola vėžines kamienines ląsteles, kurios kitu atveju yra nematomos imuninei sistemai. Dabar pasiklausykime, ką A. J. Laniganas turi pasakyti apie nuostabų būdą, kaip T limfocitai pagalbininkai bendrauja su kitomis imuninėmis ląstelėmis ir jas reguliuoja.

[Interviu su A. J. Laniganu tęsinys]

A. J. L.: Vėlgi – makrofagai, neutrofilai, natūralios ląstelės-žudikės – kaip jie juos reguliuoja? Vadinamaisiais citokinais – cheminiais pasiuntiniais – įsivaizduok juos kaip cheminius elektroninius laiškus ar faksus. Taigi, tai yra labai svarbu – ne tik ląstelės, bet ir ląstelių komunikacija. Beje, visa tai veikia, Ty‘au – mes apie tai nė kiek negalvojame – yra daugiau išminties vienoje šių ląstelių, negu buvo visose bibliotekose, kurios kada buvo, yra dabar ar kada nors bus. Manau tai visai šaunu. Vėlgi, jeigu gali įsivaizduoti imuninę ląstelę kaip vyruką ar merginą armijoje, ir jie paleidžiami ten – į Timbuktu – ir priešai į juos šaudo. Ir priešai puola. Ir jie atlieka savo užduotį – priešinasi ir šaudo ir taip toliau. Ir staiga atvažiuoja šiukšliavežė ir suverčia visas tas pūvančias šiukšles į apkasus su tavim. Na, žinai – ar kovosi ir šaudysi, ar tvarkysi šiukšles? Taigi, jeigu gali įsivaizduoti šį vaizdą, tada tai tau padės suprasti – todėl neturiu valgyti tiek cukraus, todėl neturiu tiek valgyti ar būti šalia visų šių dalykų, kurie, kaip sužinojome, mums kenkia. Nebuvo tiesiog, kad „Mama man taip pasakė“, taip yra todėl, kad našta, kurią uždedame imuninei sistemai, trukdo jai pasiruošti ir kovoti ir tave apsaugoti. Jeigu tavo imuninė sistema visą laiką praleidžia tvarkydama šiukšles – labai ilgai negyvensi. Tu be perstojo būsi apgultas ligos ir maro. Ir jeigu nori taip gyventi – toliau daryk tai, ką darei.

[Interviu pabaiga]

Oho, taigi – ar jūs sergate? Jeigu taip, tikriausiai reikia pažiūrėti, ką darėte ir galbūt pakeisti kelis įpročius. Ar ne Einšteinas sakė, kad beprotystės apibrėžimas yra daryti tą patį dalyką vėl ir vėl ir tikėtis skirtingų rezultatų? Pasiklausykime dr. Veronique Desaulniers – dr. V – kaip ji paaiškins imuninę sistemą – mūsų pirmąją gynybos liniją.

[Interviu su dr. Véronique Desaulniers, dar žinoma kaip dr. V – autore, lektore, pasveikusia nuo vėžio]

Dr. Veronique Desaulniers: Imuninė sistema yra galinga, ji yra pirmoji gynybos linija, kurią turime prieš bakterijas, virusus, patogenus ir vėžio ląsteles. Ir ko daugelis nesuvokia, yra tai, kad imuninė sistema yra galinga – ji turi daugiau negu šimtus funkcijų kūne ir yra milijardai – milijardai imuninių ląstelių jums pasiekiamų kiekvieną dieną. Ir kai galvoju apie mūsų imuninę sistemą, galvoju apie nuolat vykstantį „Žvaigždių karų“ galaktinį mūšį, nes imuninė sistema iš tikrųjų daro neįtikėtinus dalykus. Viena imuninių ląstelių iššaus tam tikras daleles, kurios išsprogdins virusą ar vėžio ląstelę kitos imuninės ląstelės išskirs cheminius nuodus, sukeliančius patogenų mirtį. Dar kitos imuninės ląstelės išleis tokius ilgus lipnius čiuptuvus ir praris patogeną ar vėžio ląstelę ir ją perdirbs ir panaudos jos kūno dalis. Taigi, imuninė sistema yra labai galinga ir apie savo imuninę sistemą yra svarbu žinoti, kad 80 proc. tavo imuninės sistemos yra tavo žarnyno gleivinėje. Taigi, jeigu neturi sveiko žarnyno, jeigu kemši į savo kūną labai daug šlamšto – maitini jį tipiniu „liūdnu“ maistu, t. y. standartiniu amerikietišku maistu – tavo imuninė sistema bus slopinama.

[Interviu su Robertu G. Wrightu tęsinys]

R. G. W.: Joks gydytojas pasaulio istorijoje niekada nieko nėra išgydęs. Gydo ne gydytojas, o žmogaus imuninė sistema – ir tai vienintelis dalykas, kuris gydo. Tiesa, gydytojai kartais pakankamai palengvina simptomus, kad kūnas galėtų grįžti ir pasigydyti – todėl manoma, kad tai gydytojo nuopelnas. Gerai, man tai netrukdo, bet reikia nustoti tvarkytis su simptomais ir pradėti tvarkytis su priežastimis.

[Interviu pabaiga]

Bobas Wrightas ką tik pasakė kai ką labai įdomaus – gydytojai negydo. Imuninė sistema gydo. Taigi keliaukime toliau į Amarilą, Teksasą, pasikalbėti su dr. Roby‘iu Mitchellu ir išgirsti jo požiūrį.

[Interviu su dr. Roby‘iu Mitchellu – 2-oje filmo dalyje]

 

Tai visas filmo garso takelio tekstas. Išvertė ir lietuviškai įgarsino VšĮ „Versmės“ leidykla.

.

Atgal Viršun

 

 
© „Versmės“ leidykla                                      Mums rašykite leidykla@versme.lt