Jūsų lankymasis šioje svetainėje

yra -as 

nuo jos įkūrimo 2001 11 07

 


„Knygų kelio“ leidyklos naujienos. 2012 metai

2012   2011

2012 09 20

APIE MUS RAŠO. 2012 m. rugsėjo 20 d. interneto svetainėje www.radikaliai.lt – rašytojas, recenzentas Mindaugas Peleckis aptarė „Versmės“ išleistą dailininko, fotografo Rimanto Dichavičiaus knygą „Laisvės paženklinti. Dailininkai atkurtai Lietuvos valstybei. I tomas“. Šis albumas, pakiliai sutiktas 2012-ųjų Vilniaus knygų mugėje, o 2012-ųjų birželį pristatytas Lietuvos Seime, anot M. Peleckio, „Įspūdingo dydžio 400 puslapių leidinys – monumentalus, kaip ir tie darbai, kuriuos nuveikė nematomo fronto kariai – dailininkai, kūrę mūsų valstybės simbolius“. Recenzento žodžiais tariant, „Dabar kiekvienas lietuvis turėtų pamatyti šią įspūdingą knygą“.

M. Peleckio tekstą skaitykite čia.▲2012 09 21


2012 08 23

ATŠVĘSTAS ŽYGEIVIO ALŠIO GIMTADIENIS. 2012 m. rugpjūčio 23 d. Pakruojo dvare buvo švenčiamas šunelio Alšio ketverių metų gimtadienis. Šia proga jis ne tik lepinosi dešrelėmis, bet ir sulaukė Egidijos Narmontienės parengtos knygelės vaikams „Alšis. Mano istorija“.

Alšis išgarsėjo per žygį žemaitukais iki Juodosios jūros, vykusį 2010 m. rudenį, kai savanoriškai prisidėjo prie žygeivių ir atlaikė visus išbandymus. Žygeivių ir Alšio nuotykiai aprašyti „Versmės“ leidyklos išleistoje knygoje „Žygis žemaitukais iki Juodosios jūros: 2000 kilometrų istorijos“.

Dabar Alšis gyvena netoli Pakruojo ir kasdien bendrauja su geriausiu draugu - žygio eržilu Kaktusu. Alšio gimtadienyje dalyvavo ir „Versmės“ leidyklos projektų vadovas Andrius Biziulevičius, kuris užfiksavo gražiausias šventės akimirkas.

2012 08 27


2012 08 08

PLANUOJAMA IŠLEISTI KELIONIŲ MARŠRUTŲ PO LIETUVĄ VADOVĄ.

Tadas Šidiškis, gerai pažįstantis visą Lietuvą – jos takelius, miškus, upelius, piliakalnius ir kaimus – į naująją knygą planuoja sudėti tik mažai žinomus kelionių maršrutus

2012 m. rugpjūčio 8 d. leidykloje apsilankė senas jos bičiulis, keliautojas, Vilniaus universiteto Žygeivių klubo vadovas Tadas Šidiškis. Jis ką tik grįžo iš ekspedicijos Aukštadvaryje ir rašo keliolikai rengiamų monografijų apie senąsias šalies šventvietes. Tos dienos apsilankymas jam buvo išskirtinai reikšmingas – su leidyklos vadovu sutarė parengti ir išleisti solidų kelionių maršrutų po Lietuvą vadovą. ▲2012 08 09


2012 08 08

PRADEDAMA RENGTI KNYGA APIE MOTERŲ CHORĄ „AIDAS“. 2012 m. rugpjūčio 8 d. leidykloje apsilankė moterų choro „Aidas“ įkūrėjas, meno vadovas ir dirigentas, nusipelnęs artistas Juozas Vanagas ir choro meno vadovas Kostas Valukonis susitarti dėl knygos apie šį kolektyvą išleidimo. Choro patriotas, chorinių dainų mylėtojas K. Valukonis jau yra parengęs knygą apie vyrų chorą „Aidas“. Šįkart į leidyklą jis atnešė leidinio rankraštį ir apie trejais metais vėliau įkurtą moterų chorą tuo pačiu pavadinimu. Nuo įkūrimo 1958 m. moterų chore „Aidas” dainavo apie 800 chorisčių (vienu metu net iki 120). Choras koncertavo beveik 30 pasaulio šalių.

„Versmės“ leidyklos vadybininkė Sonata Jonušaitė ir būsimos knygos autorius Kostas Valukonis aptarė maždaug 200 puslapių knygos rengimo detales

Kostas Valukonis, „Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas ir Juozas Vanagas knygą apie moterų chorą „Aidas“ tikisi išleisti dar šiemet, tad choro 55-osioms gyvavimo metinėms ji jau tikrai bus

2012 08 09


2012 08 02

GIMĖ PIRMOJI „VERSMĖS“ LEIDYKLOS ELEKTRONINĖ KNYGA. 2012 m. rugpjūčio 2 d. žengėme žingsnį į elektroninės leidybos platybes – elektroninių knygų parduotuvėje „Skaityklė.lt“ jau galima įsigyti pirmąją elektroninę „Versmės“ leidyklos knygą – Jūratės Statkutės de Rosales „Europos šaknys ir mes, lietuviai“.

2011 m. pasirodžiusi popierinė šios knygos laida tapo viena skaitomiausių Lietuvoje –užėmė aukštą 2-ąją vietą „Vagos“ knygynų tinklo perkamiausiųjų leidinių dešimtuke. Knygoje autorė pateikia indoeuropietiškos Vakarų kultūros ištakas, tyrimus ir apibendrintą daugelį metų rinktą informaciją apie seniausią ir didžiausią Europos valstybę, apie dabar baltais vadinamų tautų tėvynės reikšmę, apie proistore ir net paraistorija vadinamą praeitį iki Lietuvos krikšto.

Norėdami sužinoti daugiau ar įsigyti šią knygą spauskite čia. ▲2012 08 07


2012 07 12–13

„VERSMĖS“ LEIDYKLA PRISTATYTA „PASAULIO LIETUVIŲ JAUNIMO SUVAŽIAVIME“. 2012 m. liepos 13–14 d. „Versmės“ leidykla buvo pristatyta  „Pasaulio lietuvių jaunimo suvažiavime“, kuris vyko Prienuose, Visuomenės harmonizacijos parke. Per renginį aktyviai pristatyta „Versmės“ leidyklos veikla. Dalyviai labiausiai domėjosi „Lietuvos valsčių“ serijos idėja ir darbais. Dauguma lankytojų nustebdavo pirmą kartą sužinoję apie „Mėlynųjų vandenų pergalę“ ir vykdomą tarptautinį projektą šiai pergalei paminėti. Prie bendro („Versmės“ ir „Keliautojų klubo“) stendo būriavosi minios žmonių.

Pagrindiniu traukos objektu tapo nuolat demonstruojamas filmas „2000 km istorijos“, lankytojai palankiai vertino būsimą filmo DVD formate pasirodymą prekyboje. Ypač džiaugėsi užsienio lietuviai, nes anglų kalba panašių projektų nėra.

2012 07 20


2012 07 05

KNYGA „ČIA MANO IR TAVO PAGĖGIAI“ PRISTATYTA ANT RAMBYNO KALNO. 2012 m. liepos 5 d. vakare buvo atvežta ką tik „Versmės“ leidyklos išleista, Pagėgių bendruomenės asociacijos sudaryta knyga – „Čia mano ir Tavo Pagėgiai“. Tą pačią dieną ji iškeliavo į Pagėgius, o liepos 6-ąją, Lietuvos valstybės dieną, šis bendruomenenės asociacijos dešimtmečiui skirtas leidinys buvo pristatytas ant Rambyno kalno, ant kurio Pagėgių bendruomenė jau trečią kartą minėjo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Mindaugo karūnavimo dieną ir savo veiklos dešimtmetį.

Knygą „Čia mano ir Tavo Pagėgiai” apžiūri (iš kairės): Lietuvos respublikos konsulė Sovetske Liuda Kleimionova, Pagėgių Švento Kryžiaus parapijos klebonas Vytautas Gedvainis ir Pagėgių mero Virginijaus Komskio žmona vilkyškietė Laimutė Komskienė.

2012 07 10


2012 07 03

FIZIKOS PROFESORIUS RENGIA KNYGĄ APIE ATMOSFEROS REIŠKINIUS. 2012 m. liepos 3 d. leidykloje apsilankė Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto prof. habil. dr. Audrius Dubietis, besidomintis optiniais atmosferos reiškiniais. Sutarta išleisti profesoriaus sudarytą knygą apie atmosferos reiškinius.

„Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas ir prof. habil. dr. Audrius Dubietis įsitikinę, kad be darbo kiekvienam žmogui labai svarbūs yra ir jo pomėgiai. Prof. A. Dubiečio pomėgiai netrukus taps „kūnu“ – knyga apie optinius atmosferos reiškinius.

2012 07 04


2012 06 15

SEIMO NARYS SAULIUS STOMA PARENGĖ KNYGĄ APIE PASTARŲJŲ METŲ ĮVYKIUS ŠALYJE 

Žurnalistė Aušrinė Šimienė, Seimo narys, publicistas Saulius Stoma ir leidyklos vadovas Petras Jonušas aptarė būsimojo leidinio viziją ir iliustracijas. Tai bus solidi, mažiausiai 400 puslapių knyga su to metų įvykių iliustracijomis. Dalis nuotraukų šalies gyventojams jau žinomos, dalis – neskelbtos spaudoje.

2012 m. birželio 15 d. leidykloje apsilankė Seimo narys, žurnalistas ir publicistas Saulius Stoma ir žurnalistė Aušrinė Šimienė. Jie yra numatę išleisti knygą apie svarbiausius per pastaruosius ketverius metus Lietuvoje nutikusius įvykius, kurią norėtų pavadinti „Politika maro metu“. Tai bus aliuzija į A. Kamiu kūrinius. Knygoje bus publikuojami per pastaruosius ketverius metus parašyti Seimo nario straipsniai, atspindintys jo asmeninę nuomonę, greta bus pateiktas ir tų įvykių, apie kuriuos kalbama straipsniuose, apibendrinimas. Jį parengė žurnalistė A. Šimienė. Pasak autorių, knyga bus tarsi ketverių metų istorijos ir politologijos vadovėlis, įdomi ne tik politika besidomintiems žmonėms, bet ir tiems, kurie nežino, kas tais metais vyko šalyje, nedalyvavo tuose įvykiuose. ▲2012 06 19


2012 06 15

SEIME – RIMANTO DICHAVIČIAUS KNYGA „LAISVĖS PAŽENKLINTI“. 2012 m. birželio 15 d. Seime buvo pristatytas „Versmės“ leidyklos išleistas įspūdingas poligrafinis leidinys – Rimanto Dichavičiaus „Laisvės paženklinti“. Jo pirmajame tome pristatomi 67 dailininkai, visų kūrybos žanrų kūriniai – skulptūra, tapyba, grafika, dizainas, vitražas, įtvirtinantys Lietuvos valstybingumą, praplečiantys mūsų istorijos ir kultūros erdvę.

Taip gausiai meno kūriniais iliustruoto albumo dar neturėjome.

Knygos pristatyme dalyvavo Seimo nariai, pats knygos autorius, jo draugai ir kolegos.

2012 08 21


2012 06 08

APIE MUS RAŠO. 2012 m. birželio 8 d. Jonavos r. laikraštyje „Naujienos“ išspausdintas Mariaus Glinsko reportažas „Prasmingas nugarmėjusių šešių amžių aidas“ apie Jonavos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvykusį G. Kaltenio knygos „Žygis žemaitukais iki Juodosios jūros: 2000 km istorijos“ pristatymą. Apie renginį rodyta ir per Jonavos televiziją. ▲2012 06 19


2012 06 06

AIŠKĖJA KNYGOS APIE ANTRĄJĮ ŽYGĮ ŽEMAITUKAIS KONTŪRAI. 2012 m. birželio 6 d. keliautojas raitelis Gintaras Kaltenis, jau parengęs knygos apie žygį žemaitukais Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės keliu iš Vilniaus į Krokuvą rankraštį, su dailininkais Ona Liugailiene ir Rimu Tumasoniu-Adominiu aptarė būsimo leidinio viziją. Sutarta, kad jo formatas turėtų būti toks pat, kaip ir pirmosios knygos „Žygis žemaitukais iki Juodosios jūros: 2000 kilometrų istorijos“, pasakojančios apie šių keliautojų žygį. ▲2012 06 07


2012 06 01

PANEVĖŽIO APSKRITIES BIBLIOTEKOJE – „VERSMĖS“ KNYGOS.

„Versmės“ leidyklos knygos domino skaitytojus.

 

2012 m. birželio 1 d. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vykusioje knygų mugėje buvo pristatytos naujausios „Lietuvos valsčių“ serijos knygos, taip pat dailininko, fotomenininko, Lietuvos Respublikos Vyriausybės meno premijos laureato Rimanto Dichavičiaus fotoalbumas „Laisvės paženklinti“, Gintaro Kaltenio knyga „Žygis žemaitukais iki Juodosios jūros: 2000 kilometrų istorijos“.

Knygą „Vaikas, nusileidęs iš dangaus. Vygando Telksnio asmenybės fenomenas“ su pridėta kompaktine plokštele apie populiarių dainų autorių Vygandą Telksnį ir estradinės muzikos istorijos puslapius pristatė autorė – Mykolo Romerio universiteto prof. dr. Rita Aleknaitė-Bieliauskienė. Pristatyme dalyvavo kompozitoriaus brolis akademikas profesorius Laimutis Telksnys, skambėjo Vygando Telksnio muzika, filmuoti epizodai priminė autorių.

2012 06 04


2012 05 31

JONAVOJE – APIE ŽYGĮ ŽEMAITUKAIS IKI JUODOSIOS JŪROS. 2012 m. gegužės 31 d. 14 val. Jonavos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pristatyta raitelio Gintaro Kaltenio knyga „Žygis žemaitukais iki Juodosios jūros: 2000 kilometrų istorijos”.

Pristatyme dalyvavo knygos autorius Gintaras Kaltenis, žygio misijos vadovas Gintaras Babravičius ir jo sumanytojas Giedrius Klimkevičius, Jonavos Jeronimo Ralio ir Senamiesčio gimnazijų mokiniai dalijosi įspūdžiais apie leidinį, dėkojo už praplėstą sampratą apie Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę.

2012 06 19


2012 05 30

KLAUSIMAS „ŽMOGAU, KUR EINI“?

„Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas su antrą fundamentinio pažinimo knygą parengusiu Petru Alfredu Kazlausku ir jo nuo studijų laikų pažįstamu žurnalistu Stanislovu Balčiūnu diskutavo ir apie leidybą, ir apie pasaulio pažinimo ribas. 

2012 m. gegužės 30 d. „Versmės“ leidykloje apsilankė fizikas, astronomas, mokslų daktaras Petras Alfredas Kazlauskas pasitarti dėl numatomos išleisti knygos „Žmogau, kur eini“. Šiai knygai recenziją parašęs Lietuvos edukologijos universiteto profesorius emeritas Antanas Kiveris pastebėjo, kad knygoje pateikiamas daugelio mokslų – fizikos ir biologijos, kibernetikos, genetikos, filosofijos, logikos, teologijos, istorijos, mitologijos, astrologijos atstovų požiūris į pažinimą ir jo reikšmę žmogaus būčiai bei savivokai. Pasak recenzento, knyga, tikėtina, išplės skaitytojo materialinio ir dvasinio pasaulio suvokimą. ▲2012 06 04


2012 05 30

VILIUS KAVALIAUSKAS – APIE LIETUVOS BAŽNYČIOS ŽENKLUS IR ŽMONES.

Su „Versmės“ leidyklos vadovu Petru Jonušu ir leidyklos dizainere Ona Liugailiene aptaręs knygos dizaino detales ir nuotraukų užrašų sunkumus, Vilius Kavaliauskas išgirdo patarimą, kad be kieto viršelio prabangios knygos skursta. Ar atsižvelgs į tai žurnalistas?

2012 m. gegužės 30 d. leidykloje sulaukėme žurnalisto, Lietuvos vertybių kolekcionierius Viliaus Kavaliausko, ką tik išleidusio knygą „Lietuvos bažnyčios regalijos. Ženklai ir žmonės XIX–XX a.“. Knygos autorius pabrėžė, kad Lietuvos katalikų bažnyčios istorija – neatskiriama tautos ir valstybės istorijos dalis. Jos gyvenime atsispindi visi likimo vingiai. Niekada nebuvo bandyta patyrinėti, ką reiškia ir kam buvo skirti Lietuvos vyskupijų, kanauninkų ir prelatų kryžiai. Pasauliečiams tai padaryti itin sunku, nes meno ir auksakalystės rinkoje jų nėra ir negali būti – pagal griežtas taisykles, mirusių aukštų dvasininkų regalijos turėjo būti grąžintos kurijai.

Šis leidinys nebūtų išvydęs dienos šviesos be daugybės pagalbininkų, gerai supratusių knygos reikšmę, – Lietuvos vyskupijų vadovų, leidusių naudotis savo archyvais, bažnyčios hierarchų ir paprastų dvasininkų, besidominčių bažnyčios istorija ir tradicijomis, Lietuvos muziejininkų, istorikų, kolekcionierių, pasidalijusių savo žiniomis ir atvėrusių rinkinius. Knygos viršelį puošia kunigo, rašytojo ir spaudos darbuotojo, visuomenės veikėjo Juozo Tumo-Vaižganto ir kunigo, vargonininko, muzikologo, kompozitoriaus, harmonizavusio apie 150 lietuvių liaudies dainų, Teodoro Brazio kryžiai.

Šią unikalią knygą platins ir „Versmės“ leidykla. ▲2012 06 04


2012 05 24

LETAS PALMAITIS: „SENASIS RUSIOS VIETOVARDIS SIETINAS SU NEMUNO ŽIOTIMIS“

Dr. Letas Palmaitis, tyrinėjantis baltišką rusų ir slavų etnonimų kilmę bei puoselėjantis siekį atgaivinti prūsų kalbą, pastaruoju metu išsiskiria savo pilietiška pozicija, visuomenine veikla ir drąsiais pareiškimais.

2012 m. gegužės 24 d. leidykloje lankėsi kalbos istorikas, orientalistas ir prūsų kalbos tyrinėtojas dr. Letas Palmaitis. Pasak svečio, jo knygos „Įmintos tūkstantmečio mįslės“, kurią platins ir „Versmės“ leidykla, pagrindinė intriga yra ta, kad nagrinėdamas pirmojo Lietuvos paminėjimo 1009 m. kovo 9 d. aplinkybes ir analizuodamas kalbinius šaltinius, jis parodo baltišką rusų ir slavų etnonimų kilmę, įrodinėja hipotezę, kad Rusios vietovardis sietinas ne su Kijevo Rusia, o Rusos (Rusnės) upe Nemuno žiotyse.

Su žymiu kalbininku leidykloje ilgai kalbėjomės apie baltus, prūsus ir vikingus, jų etnonimus, skirtingus kalbininkų bei istorikų naudojamus šaltinius bei jų tarpusavio ryšį, gimtinės ir tikėjimo reikšmę žmogaus gyvenime. ▲2012 06 04


2012 05 22

LEISIME GENEROLO VĖTROS ROMANĄ. 2012 m. gegužės 22 d. leidykloje apsilankė Gediminas Antanas Stankevičius ir pasiūlė išleisti žinomo rezistencinio judėjimo organizatoriaus, publicisto ir prozininko Jono Noreikos, slapyvardžiu Generolas Vėtra, 1934 m. Kaune parašytą romaną „Penki broliai“. Vieną šio kūrinio rankraštį saugojo dabar Kaune gyvenantis Generolo Vėtros ryšininkas Damijonas Riauka, kitą – JAV gyvenanti generolo vaikaitė Silvia Fati-Kučėnaitė.

G. A. Stankevičiui J. Noreikos rankraščius ir jų leidybos teises prieš dvejus metus perdavė Damijonas Riauka. Keliolika knygų išleidęs radiotechniko išsilavinimą turintis G. A. Stankevičius Generolo Vėtros publicistinį kūrinį „Pakelk galvą, lietuvi!!!“, pasakojantį apie to meto Lietuvos žaizdas ir raginantį žmones drąsiai kurti savo ateitį, išspausdino savo lėšomis, o 300 puslapių romaną sutiko išleisti „Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas.

„Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas su Gediminu Antanu Stankevičiumi aptarė Generolo Vėtros romano „Penki broliai“ leidybos klausimus.

2012 06 04


2012 05 10

ALYTUJE PRISTATYTA KNYGA „ŽYGIS ŽEMAITUKAIS IKI JUODOSIOS JŪROS: 2000 KILOMETRŲ ISTORIJOS“. 2012 m. gegužės 10 d. Alytaus Juozo Kunčino viešojoje bibliotekoje buvo pristatoma raitelio Gintaro Kaltenio knygos „Žygis žemaitukais iki Juodosios jūros: 2000 kilometrų istorijos” antroji patikslinta laida.

Renginyje dalyvavo knygos autorius Gintaras Kaltenis, žygio misijos vadovas Gintaras Babravičius, jo sumanytojas Giedrius Klimkevičius. Pristatyme raiteliai papasakojo apie patį žygį ir aplankytus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldo objektus.

 ▲2012 05 15


2012 05 10

MŪSŲ KNYGOS – LIETUVOS POLITINIŲ KALINIŲ IR TREMTINIŲ SĄJUNGOS JAUNIMO SĄSKRYDŽIO DALYVIAMS.

Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovės viršininkas majoras Donatas Mazurkevičius nutarė, kad Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos jaunesniosios kartos sąskrydžio dalyvius turėtų sudominti Juozo Girdvainio knyga „Dainuojanti revoliucija Vilniaus barikadose“, turinti didelę istorinę vertę.

2012 m. gegužės 10 d. leidykloje apsilankė Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovės viršininkas majoras Donatas Mazurkevičius, ieškodamas dovanų Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos jaunesniosios kartos sąskrydžio dalyviams. Ši kariuomenės ir visuomenės šventė, skirta Lietuvos laisvės kovotojams aviatoriams ir 1952 m. trėmimams atminti, vyks gegužės 19 d. Raudondvaryje (Kauno r.). Svečias įsigijo 20 Juozo Girdvainio knygų „Dainuojanti revoliucija Vilniaus barikadose“ ir 10 Gintaro Kaltenio knygų „Žygis žemaitukais iki Juodosios jūros: 2000 kilometrų istorijos”.

2012 05 11


2012 05 05

LEIDYKLOS BIČIULIAI – APIE VENESUELĄ IR JŪRATĘ STATKUTĘ DE ROSALES. 2012 m. gegužės 5 d. „Versmės“ leidyklos bičiulių – Lietuvos televizijos operatoriaus Stasio Petkaus ir Lietuvai pagražinti draugijos pirmininko Juozo Dingelio viešnagė Venesueloje sulaukė nemažai žiniasklaidos dėmesio. Naujienų portalo „Alfa.lt“ žurnalistės Snieguolės Dovidavičienės straipsnyje „Operatoriui Petkui Venesueloje pavyko išvengti pagrobimo“ ir naujienų portalo „BasketNews.lt“ korespondento Vaidoto Zajarsko straipsnyje „Olimpinis atrankos turnyras Venesueloje gali neįvykti“ daug pasakojama ne tik apie Venesuelą, bet ir apie žurnalistę, visuomenės veikėją, ilgametę baltų istorijos tyrinėtoją Jūratę Statkutę de Rosales, išleidusią didelės sėkmės sulaukusią knygą „Europos šaknys ir mes, lietuviai“. ▲2012 05 15


2012 05 03

APIE MUS RAŠO. 2012 m. gegužės 3 d. Lazdijų rajono laikraštyje „Dzūkų žinios“ išspausdintas Tado Mikelionio straipsnis „Po Lazdijų bibliotekos skliautais – Juozo Girdvainio knygos „Dainuojanti revoliucija Vilniaus barikadose“ pristatymas“, kuriame geru žodžiu užsimenama apie „Versmės“ leidyklą. ▲2012 05 15


2012 05 03

LEISIME KNYGĄ IR APIE ODOS VĖŽIO GYDYMĄ?

Aleksandras Valentas su leidyklos vadovu Petru Jonušu aptarė galimybę išleisti onkologo, medicinos mokslų daktaro Juozo Prušinsko knygą apie odos vėžio gydymą.

2012 m. gegužės 3 d. leidykloje apsilankė buvęs leidėjas, etnologija ir medicina besidomintis dėstytojas Aleksandras Valentas pasitarti dėl savo bičiulio onkologo, medicinos mokslų daktaro, Tarptautinės kriochirurgijos draugijos direktorių valdybos nario Juozo Prušinsko, kuris yra ir Rusijos Federacijos medicinos ir technikos mokslų akademijos tikrasis narys, knygos leidimo. 2011 m. Tarptautinė kriochirurgijos draugija Juozui Prušinskui įteikė aukso medalį už praktinį indėlį į kriomedicinos – šalčio naudojimo medicinoje – plėtojimą. Pasak onkologo dr. J. Prušinsko, šalčio terapija duoda labai gerų rezultatų gydant melanomą – vieną agresyviausių vėžio formų. ▲2012 05 04


2012 05 03

LIETUVIAMS VENESULA IR JŪRATĖ STATKUTĖ DE ROSALES TAMPA VIS ARTIMESNI. 2012 m. gegužės 3 d. leidykloje apsilankė Lietuvai pagražinti draugijos pirmininkas Juozas Dingelis, neseniai grįžęs iš dviejų savaičių kelionės po Venesuelą. Apie šią kelionę jis pasakojo ir Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame muziejuje.

J. Dingelis, operatorius Stasys Petkus ir solistas Arūnas Dingelis Venesueloje susitiko su lietuvių bendruomenėmis Karakaso, Marakaibo ir Valensijos miestuose. Svečiai daugiau nei savaitę gyveno pas žurnalistę ir ilgametę baltų istorijos tyrinėtoją Jūratę Statkutę de Rosales, išleidusią didelės sėkmės sulaukusią knygą „Europos šaknys ir mes, lietuviai“, filmavo Venesuelą ir tautiečius šioje šalyje, šeimininkės namus ir darbą redakcijoje.

Tautiečius Jūratė ypač stebino aktyviu gyvenimo būdu – pati vežiojo juos savo automobiliu po šalį, lydėjo į kitus miestus, o atsikėlusi 5 valandą ryto parašė vedamąjį straipsnį politikos tema opoziciniam žurnalui „Zeta“.

Svečiai spėjo įsitinki, kad gyvenimas Venesueloje nėra ramus. Tai rodo ir aukštomis tvoromis aptverti namai, ir politiniai įvykiai. Kol lietuviai čia viešėjo, iš šalies pabėgo Aukščiausiojo teismo pirmininkas su pora lagaminų vertingų dokumentų, vienas generolas buvo nušautas. Beje, šie įvykiai – Jūratės Statkutės de Rosales straipsnių temos.

Juozo Dingelio rankose – opoziciniai „Zeta“ leidiniai, kuriems politines apžvalgas rašo Jūratė Statkutė de Rosales.

Juozui Dingeliui pasakojant apie viešnagę Venesueloje kilo idėja išversti Jūratės Statkutės de Rosales straipsnius į lietuvių kalbą, kad tautiečiai daugiau sužinotų apie Venesuelą.

2012 05 04


2012 05 02

VRUBLEVSKIŲ BIBLIOTEKOS ŠIMTMEČIUI – FOTOALBUMAS „LAISVĖS PAŽENKLINTI“. 2012 m. gegužės 2 d. leidykloje apsilankė Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktorius, Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkas Algis Petras Zurlys, ieškodamas solidžios dovanos Vrublevskių bibliotekai, kuri minės 100 metų jubiliejų. A. P. Zurlys įsigijo fotomenininko Rimanto Dichavičiaus fotoalbumą „Laisvės paženklinti“, pasakojantį apie Lietuvos nepriklausomybės ženklus sukūrusius Lietuvos dailininkus. ▲2012 05 04


2012 04 28

LEIDYKLOS DARBUOTOJAI – APIE ŽEMAITUKŲ VEISLĖS IŠSAUGOJIMĄ.

Pranešimą seminare skaito istorikė Vida Girininkienė, dešinėje – naujoji Žemaitukų arklių augintojų asociacijos pirmininkė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvulininkystės instituto dr. Valė Macijauskienė.

2012 m. balandžio 28 d. Žemaičių dailės muziejuje Plungėje vykusiame moksliniame- praktiniame seminare „Nacionalinių veislių aktualijos: žemaitukai ir lietuvių skalikai“ dalyvavo ir keletas leidyklos darbuotojų. Istorikas Tomas Petreikis skaitė pranešimą „Žemaitukai žemės ūkio parodose iki 1915 m.“, istorikė Vida Girininkienė – „Rietavo žemaitukų veisimo skatinimo draugijos įsteigimo teoriniai aspektai“. Renginyje buvo pristatyta šiemet „Knygų kelio“ leidyklos išleista keliautojo raitelio Gintaro Kaltenio knygos „Žygis žemaitukais iki Juodosios jūros: 2000 kilometrų istorijos” antroji patikslinta laida. ▲2012 04 30


2012 04 26

„DAINUOJANTI REVOLIUCIJA VILNIAUS BARIKADOSE" – LAZDIJUOSE. 2012 m. balandžio 26 d. Lazdijų r. viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta „Knygų kelio“ leidyklos išleista Juozo Girdvainio knyga „Dainuojanti revoliucija Vilniaus barikadose“.

 

 ▲2012 05 02


2012 04 16

ISTORINIS FESTIVALIS PODOLĖS KAMENECO MIESTE UKRAINOJE LAUKIA IR LIETUVIŲ.

Tarptautinio Mėlynųjų Vandenų pergalės 650 metų sukakties paminėjimo projekto Lietuvoje koordinatorius, internetinio projekto „This is Ukraine“ vadovas Tomašas Koševskis (dešinėje) ir darbo grupės vadovė Regina Koševska į leidyklą atvyko aptarti projekto įgyvendinimo detalių.

2012 m. balandžio 16 d. leidykloje apsilankė Tarptautinio Mėlynųjų Vandenų pergalės 650 metų sukakties paminėjimo projekto Lietuvoje koordinatorius, internetinio projekto „This is Ukraine“ (thisisukraine.org) vadovas Tomašas Koševskis ir darbo grupės vadovė Regina Koševska. Jie kartu su „Versmės“ leidyklos vadovu Petru Jonušu, šio tarptautinio projekto nariu, aptarė projekto įgyvendinimo klausimus ir pasirengimo vienam reikšmingiausių jo etapų – istoriniam festivaliui, kuris balandžio 20–22 d. vyks Podolės Kameneco mieste, detales. Šiame Ukrainos mieste vyksiančiame istoriniame festivalyje laukiami ir lietuviai. ▲2012 04 23


2012 04 06

VAIKAMS LDK ISTORIJA BUS PASAKOJAMA PASITELKUS MENĄ.

Tarptautinio Mėlynųjų Vandenų pergalės 650 metų sukakties paminėjimo projekto edukacinės medžiagos jaunimui parengimo darbo grupės vadovė Regina Koševska (kairėje), šio komiteto narys, „Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas ir menotyrininkė, istorijos žinovė Rasa Kalinauskaitė sutarė leisti leidinių ciklą mokiniams.

2012 m. balandžio 6 d. leidykloje apsilankė menotyrininkė, Alternatyvios kultūros paveldo komisijos narė Rasa Kalinauskaitė ir Tarptautinio Mėlynųjų Vandenų pergalės 650 metų sukakties paminėjimo projekto darbo grupės Lietuvoje vadovė Regina Koševska, ieškodamos bendraminčių leisti edukacinius leidinius vaikams istorinėmis temomis. Pasak viešnių, vaikams labai trūksta knygelių ir leidinių apie Lietuvos istoriją, leidžiančių patiems ieškoti ir patirti atradimo džiaugsmą, istoriją susieti su menu.

Šios idėjos sumanytoja R. Koševska pastebėjo, kad visą senąją LDK istoriją yra nutapęs dailininkas prof. Giedrius Kazimierėnas. R. Kalinauskaitė pritarė, kad jo paveikslai – puikios šalies istorijos studijos.

Su „Versmės“ leidyklos vadovu Petru Jonušu buvo sutarta leisti leidinių ciklą istorinėmis temomis, skirtą mokiniams ir iliustruotą istoriniais prof. G. Kazimierėno paveikslais.

Pirmasis žurnalo numeris, skirtas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo pergalei 1362 m. (kitais duomenimis, 1363 m.) prie Mėlynųjų Vandenų (pietinio Bugo intako), sustabdžiusiai totorių Aukso ordos slinktį į Europą, paminėti, tikimasi, pasirodys jau rugsėjį. ▲2012 04 12


2012 04 06

APIE MUS RAŠO. 2012 m. balandžio 6 d. laikraštyje „Tremtinys“ išspausdintas Dalios Maciukevičienės straipsnis „Apie dainuojančią revoliuciją“ , pasakojantis apie Juozo Girdvainio knygos „Dainuojanti revoliucija Vilniaus barikadose“pristatymą Kauno įgulos karininkų ramovėje. ▲2012 05 04


2012 04 05

PASIRODYS KNYGA APIE LAISVĖS KOVAS DAINAVOS KRAŠTE.

„Versmės” leidyklos vadovas Petras Jonušas ir istorikas Gintaras Lučinskas aptarė numatomus knygos papildymus.

2012 m. balandžio 5 d. „Versmės” leidykloje apsilankė Alytuje gyvenantis kraštotyrininkas istorikas Gintaras Lučinskas, jau išleidęs penkias knygas apie mažai tyrinėtas savanorių ir šaulių kovas už Lietuvos nepriklausomybę Dzūkijoje, Lietuvos kariuomenės ir Šaulių sąjungos kūrimąsi. Sutarta išleisti papildytą jo 2010 m. 500 egzempliorių tiražu publikuotą knygą „Žuvę už Lietuvą. Laisvės kovos Dainavos krašte 1918–1923 metais“. Nors autorius ją skyrė pirmiausia savo proseneliui Liudvikui Stanišauskui, Lietuvos kariuomenės savanoriui kūrėjui, Nepriklausomybės kovų dalyviui, paaukojusiam gyvybę už Lietuvos laisvę, atminti, knyga pasakoja apie penkis Sūduvos krašto nepriklausomybės kovų dalyvius ir yra reikšminga Nepriklausomybės kovų Dzūkijoje studija. 2012 04 06


2012 04 04

PAPASAKOS APIE PIOTRO STOLYPINO GYVENIMĄ LIETUVOJE. 2012 m. balandžio 4 d. „Versmės” leidykloje apsilankė istorinio klubo „Prūsa“ pirmininkė istorikė Milda Janiūnaitė su savo knygos, pasakojančios apie Rusijos imperijos ministro pirmininko (1906–1911 m.) Piotro Stolypino gyvenimą Lietuvoje, rankraščiu. Pasak istorikės, istoriniuose šaltiniuose pabrėžiama, jog Lietuva, ypač Kėdainių žemė, Paberžė, P. Stolypinui buvo ypatinga erdvė, kur jis sėmėsi įkvėpimo, čia praleistus metus vadino pačiais laimingiausiais.

Ši knyga bus išleista rusų kalba, kad rusai daugiau sužinotų apie P. Stolypino ryšį su Lietuva ir mūsų šalį. Proga tam unikali – P.Stolypino 150-osios gimimo metinės.

„Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas ir istorikė Milda Janiūnaitė sutarė per kelis mėnesius išleisti knygą rusų kalba.

Milda Janiūnaitė su leidyklos dizainere Ona Liugailiene aptarė leidinio iliustravimo klausimus.

2012 04 04


2012 04 03

PO 16 LAUKIMO METŲ KNYGA „GYVENIMAS KAIP SKRYDIS“ KYLA SKRISTI. 2012 m. balandžio 3 d. žurnalistas Domas Šniukas į leidyklą atnešė unikalią knygą – savo uošvio, pirmojo Lietuvos karo lakūno, Nepriklausomybės kovų dalyvio, Antano Gustaičio, Jurgio Dobkevičiaus ir kitų žymių lakūnų mokytojo, pirmųjų automobilių ralių „Aplink Lietuvą“ čempiono Prano Hiksos (1897–1966) atsiminimus „Gyvenimas kaip skrydis“.

P. Hiksa atsiminimus pradėjo rašyti 1961 m. išėjęs į pensiją. Po jo mirties našlė Irena Hiksienė juos perrašė spausdinimo mašinėle, tačiau apie išleidimą sovietmečiu negalėjo būti nė nekalbos.

1996 m. P. Hiksos artimųjų pastangomis šie atsiminimai buvo išleisti 8 egzempliorių tiražu. Šeši egzemplioriai atiteko autoriaus dukterų Inos, Danutės, Ritos ir Jūratės šeimoms, po vieną – Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai ir Lietuvos aviacijos muziejui. Leidėjai vylėsi knygą „Gyvenimas kaip skrydis“ kada nors išvysti ir ant knygynų prekystalių. Susitarus su „Versmės“ leidyklos vadovu Petru Jonušu, ši viltis šiemet bus įgyvendinta.

Domas Šniukas su dizainere Ona Liugailiene aptarė P. Hiksos atsiminimų knygos maketavimo detales.

Kas patikės, kad Prano Hiksos atsiminimų knygos „Gyvenimas kaip skrydis“, dokumentiškai aprašančios autoriaus išgyventus du pasaulinius karus ir pokarius, tėra 8 egzemplioriai?

2012 04 04


2012 04 03

APIE IŠSKIRTINES LIETUVOS ENERGETINES VIETAS 

„Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas, Aleksandras Valentas ir kultūros istorikas Albinas Vaičiūnas (kairėje) diskutavo ir apie išskirtines šalies energetines vietas, ir apie naujus sudėtingų ligų gydymo būdus.

2012 m. balandžio 3 d. leidykloje apsilankė etnologija ir medicina besidomintis dėstytojas, buvęs leidėjas Aleksandras Valentas. Jis norėtų išleisti Albino Kurtinaičio parengtą knygą apie stipriausią energetiką turinčias Lietuvos vietas – šventvietes, žinyčias. Pasak A. Kurtinaičio, Lietuvoje yra apie 760 tūkst. tikėjimo paminklų: apie 80 tūkst. – dabartinio tikėjimo, bet dauguma – senojo. Beje, pasak knygos rankraščio autoriaus, tokių energetinių vietų daugiausia yra Vilniuje.

Knygos rankraštyje sąlyginiu pavadinimu „Tautos Dvasios paminklai“ aprašyta 480 tokių vietų. Joms tyrinėti A. Kurtinaitis skyrė 20 metų. ▲2012 04 04


2012 03 30

AR PASIRODYS KNYGA APIE EUROPOS ŠAKNIS LATVIŲ KALBA?

„Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas, „Mijamba“ leidyklos bendraturtis Renaldas Jančiauskas ir tapytojas Virginijus Kašinskas, tardamiesi dėl Jūratės Statkutės de Rosales knygos vertimo į latvių kalbą, sumanė ir kiek kitokį jos pavadinimą – „Europos šaknys. Mes: latviai ir lietuviai“.

2012 m. kovo 30 d. leidykloje apsilankė lietuvių mitologijos temomis kuriantis tapytojas Virginijus Kašinskas ir „Mijamba“ leidyklos bendraturtis Renaldas Jančiauskas. Jie pasiūlė į latvių kalbą išversti ir išleisti Jūratės Statkutės de Rosales knygą „Europos šaknys ir mes, lietuviai“.

Pasak svečių, tai būtų dovana latviams – abiem tautoms svarbu didinti savimonę, stiprinti tarpusavio ryšius, tačiau giminingų tautų dialogas kol kas vyksta vangiai. Glaudesnių tarpusavio ryšių ieškojimo pavyzdžių jau yra. Neseniai „Minties“ leidykla į lietuvių kalbą išvertė latvių rašytojo Valdžio Celmo knygą „Baltų raštai ir ženklai”. Visas knygos tiražas jau parduotas. Lietuvių etninės kultūros globos tarybos vadovai tariasi dėl bendrų lietuvių ir latvių televizijos laidų mūsų proistorės temomis. ▲2012 04 02


2012 03 15

„DAINUOJANTI REVOLIUCIJA VILNIAUS BARIKADOSE" PRISTATYTA KAUNO ĮGULOS KARININKŲ RAMOVĖJE.

Knygos „Dainuojanti revoliucija Vilniaus barikadose“ autorius Juozas Girdvainis pasirašo Sausio 13-ąją žuvusio Tito Masiulio motinai Vitalijai Krivickienei (kairėje) ir „Tremtinio“ žurnalo žurnalistei Daliai Lukšaitei-Maciukevičienei.

2012 m. kovo 15 d. Kauno įgulos karininkų ramovės Kunigaikščių menėje buvo pristatyta „Knygų kelio“ leidyklos išleista Juozo Girdvainio knyga „Dainuojanti revoliucija Vilniaus barikadose“.

Renginys prasidėjo Lietuvos himnu ir žuvusiųjų pagerbimu tylos minute. Knygą pristatė jos autorius J. Girdvainis ir „Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas. Renginyje daugiausia diskutuota, kuo reikšminga Sausio 13-oji šiandienos Lietuvai, kuo knyga „Dainuojanti revoliucija Vilniaus barikadose“ svarbi akademiniam jaunimui. Kalbėjo Sausio 13-ąją žuvusio Tito Masiulio motina Vitalija Krivickienė, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) dėstytojas, Nepriklausomybės Akto stipendininkas dr. Kęstutis Bartkevičius ir VDU Humanitarinių mokslų fakulteto istorijos specialybės studentas Simonas Jezavita. Diskusijoje, ar tokio pobūdžio knygos skatina visuomenę pažinti istoriją, dalyvavo Kauno įgulos karininkų ramovės viršininkas majoras Donatas Mazurkevičius, buvęs Krašto apsaugos ministerijos viceministras Edmundas Simanaitis, atsargos pulkininkas Arūnas Dudavičius, „Tremtinio“ žurnalo žurnalistė Dalia Lukšaitė-Maciukevičienė, Sausio 13-osios liudininkai, gynėjai, Kauno įgulos karinių padalinių vadai, VDU Istorikų klubo nariai, Lietuvos šaulių studentų korporacijos „Saja“ atstovai, Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos, Vilkijos gimnazijos ir Alsėdžių vidurinės mokyklos mokiniai ir mokytojai.

Renginio dalyviai apžiūrėjo ir neseniai restauruotą Kauno įgulos karininkų ramovę.

„Versmės“ leidyklos bendradarbiai Juozas Girdvainis (trečias iš kairės) ir atsargos pulkininkas Arūnas Dudavičius su buvusiu Krašto apsaugos ministerijos viceministru Edmundu Simanaičiu (kairėje), Kauno įgulos karinių padalinių vadais, VDU Istorikų klubo nariais, Lietuvos šaulių studentų korporacijos „Saja“ atstovais ir parlamento gynėjais.

Knygos „Dainuojanti revoliucija Vilniaus barikadose“ autorius Juozas Girdvainis su Vilkijos gimnazijos mokiniais ir skautų vadove.

2012 03 19


2012 03 15

RIMANTO DICHAVIČIAUS FOTOALBUMAS „LAISVĖS PAŽENKLINTI“ PRISTATYTAS TRAKŲ PILYJE.

Fotomenininkas Rimantas Dichavičius apie šalies valstybingumo ženklus sukūrusius dailininkus pasakoja Trakų salos pilyje.

Stasio Paškevičiaus nuotr.

012 m. kovo 15 d. Trakų salos pilyje pristatytas „Versmės“ leidyklos bičiulio, dailininko, fotomenininko Rimanto Dichavičiaus fotoalbumas „Laisvės paženklinti“. Tądien Lietuvos

 Respublikos Vyriausybės meno premijos laureatas atidarė ir savo fotografijos darbų parodą.

Albumo pristatyme Trakų istorijos muziejaus direktorius Virgilijus Poviliūnas, dailininkai Vaidas Liudvikas Gedminas, Gitenis Umbrasas, Saulius Čižikas, Jurginas Žilys, fotografas Stasys Paškevičius, Trakų r. savivaldybės administracijos direktorė Asta Kandratavičienė priminė, kad šis leidinys – labai svarbių mūsų šalies istorijai kūrėjų įamžinimas. 2012 03 19


2012 03 14

KNYGA APIE LIKIMO IŠBANDYMUS NORILSKE LAUKIA ANTRO PAPILDYTO LEIDIMO.

Leidykloje (iš kairės) Joana ir Juozas Mureikos su „Versmės“ vadovu Petru Jonušu ir dailininke Ona Liugailiene aptarė galimus knygos pakeitimus ir papildymus.

2012 m. kovo 14 d. „Versmės“ leidykloje apsilankė Lietuvos edukologijos universiteto prof. habil. dr. Juozas Mureika su žmona gydytoja Joana Ulinauskaite-Mureikiene, pernai išleidusia knygą „LIKIMO IŠBANDYMAI“. Lietuvos pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui dalyvė, buvusi politinė kalinė, Norilsko sukilimo dalyvė sakė sumanymą parašyti savo gyvenimo istoriją puoselėjusi kelis dešimtmečius. Šį darbą pradėjo dar sovietiniais metais, o rimtai rašyti sėdo prieš šešerius metus, sumaniusi atsiminimų knygą padovanoti sūnui Almantui, dukrai Sonatai ir keturiems anūkams. Tačiau parašytą ponios Joanos gyvenimo istoriją perskaitę vyras ir dukra paragino išleisti ją didesniu tiražu. Parodžiusi rankraštį šeimos bičiuliui Lietuvos edukologijos universiteto rektoriui akademikui Algirdui Gaižučiui, redaktorei Bronei Balčienei, moteris taip pat išgirdo raginimą išleisti knygą. Savo lėšomis 300 egzempliorių tiražu išleista knyga per kelis mėnesius buvo išpirkta ir išdovanota, autorė išgirdo pasiūlymų išversti ją į ispanų ir anglų kalbas.

Leidykloje Joana ir Juozas Mureikos su „Versmės“ vadovu Petru Jonušu ir dailininke Ona Liugailiene aptarė galimybę išleisti antrą papildytą knygos leidimą, kuris, tikėtina, pasirodys po pusės metų. 2012 03 14


2012 03 01

APIE MUS RAŠO. 2012 m. kovo 1 d. laikraštyje „Rinkos aikštė“ paskelbtas Marijos Šepetienės straipsnis „Pristatyta knyga apie kraštietį“. ▲2012 05 08


2012 02 25

JŪRATĖ STATKUTĖ DE ROSALES ŽADINO TAUTOS SAVIMONĘ. 2012 m. vasario 25 d. Vilniaus knygų mugėje „Knygų kelio“ leidykla pristatė vieną skaitomiausių 2011 m. knygų, žymios Venesueloje gyvenančios tautietės, baltų proistorės tyrinėtojos Jūratės Statkutės de Rosales monografiją „Europos šaknys ir mes, lietuviai“.
Tiesioginio ryšio tiltas norintiesiems sudarė galimybę pamatyti pačią knygos autorę, išgirsti jos samprotavimus, argumentus, pateikti klausimų. Visiems besirenkantiems į renginį leidyklos atstovai įteikė po brošiūrėlę su knygos autorės mintims ir kelių jas palaikančių, su jomis polemizuojančių mokslininkų straipsniais.
Renginyje, kurį vedė atsargos pulkininkas Arūnas Dudavičius, apie J. Statkutės de Rosales tyrinėjimus kalbėjo „Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas, Lietuvos mokslų akademijos narys emeritas, akademikas prof. Romualdas Grigas, žymus archeologas, Klaipėdos universiteto prof. Vladas Žulkus.
Renginyje kalbėta apie rašytinių, archeologijos, kalbotyros mokslo šaltinių santykį ir tikroviškumą, J. Statkutė de Rosales atsakė į klausimus, kokios buvo svarbiausios senosios baltų kultūros ypatybės, kaip susiformavo baltų ir gudų sąsajos, kas istorijos kelyje buvo baltų sąjungininkai ir priešai, kaip susiformavo ir įsitvirtino slavų substratas, ir kitus.
Renginyje nemažai siurprizų laukė ir jo dalyvių, ir pačios J. Statkutės de Rosales. Su knygos autore sveikinosi jos jaunystės laikų bendramokslė prof. Joana Ulinauskaitė-Mureikienė. Venesueloje su žmona operos dainininke Aušra Stasiūnaite viešėjęs Vilniaus Gedimino technikos universiteto doc. Algimantas Čepulkauskas patvirtino, kad toli nuo Lietuvos gimę ponios Jūratės sūnūs kalba lietuviškai.
Renginyje prof. Daivos Vyčinienės vadovaujama sutartinių giedotojų grupė „Trys keturiose“ atliko kelias iš seniausių laikų mus pasiekusias sutartines, kuriose yra serbams, bulgarams, makedonams, net kroatams būdingų sąskambių.
J. Statkutė de Rosales prasitarė pirmąkart girdėjusi taip tiksliai interpretuotas šias giesmes. Jos pastaba, kad į Vakarų Europą gregorinis giedojimas atėjo siekiant pakeisti pagoniškas sutartines, po šio renginio buvo viena labiausiai svarstomų.

Apie J. Statkutės de Rosales tyrinėjimus kalbėjo žymus archeologas, Klaipėdos universiteto prof. Vladas Žulkus (kairėje), Lietuvos mokslų akademijos narys emeritas, akademikas prof. Romualdas Grigas. Viduryje – renginį vedęs atsargos pulkininkas Arūnas Dudavičius. Jūratės Statkutės de Rosales monografijos „Europos šaknys ir mes, lietuviai“ pristatymas Vilniaus knygų mugėje sulaukė didelio lankytojų susidomėjimo.

Monografijos pristatyme skambėjo prof. D. Vyčinienės vadovaujamos sutartinių giedotojų grupės „Trys keturiose“ atliekamos sutartinės.

„Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas sutartinių giedotojoms padovanojo po monografiją „Europos šaknys ir mes, lietuviai“.

2012 03 01


2012 02 25

NUPŪSTA UŽMARŠTIS NUO KOMPOZITORIAUS V. TELKSNIO KŪRYBOS. 2012 m. vasario 25 d. Vilniaus knygų mugėje pristatyta M. Romerio universiteto profesorės Ritos Aleknaitės-Bieliauskienės monografija „Vaikas, nusileidęs iš dangaus. Vygando Telksnio asmenybės fenomenas“ (su pridėta kompaktine plokštele). Knyga iš spaustuvės buvo atvežta tiesiai į Knygų mugę.
Į monografijos pristatymą atskubėjo šviesaus atminimo maestro Vygando Telksnio brolis profesorius, habilituotas daktaras, interneto plėtros Lietuvoje pradininkas, Lietuvos mokslų akademijos narys Laimutis Adolfas Telksnys, būrys giminaičių, estradinės muzikos kūrėjų ir atlikėjų, Krakių miestelio, kuriame kompozitorius augo ir mokėsi, gyventojų.
LR Seimo narė dainininkė Ona Valiukevičiūtė, poetas Vytautas Barauskas, kompozitorius Algimantas Raudonikis pabėrė prisiminimų apie Vygando Telksnio charakterį, gyvenimo būdą, pagarbą atlikėjams, apgailestavo, kad vyresnės kartos kompozitorių dainos nepelnytai primirštos. Krakių miestelio gyventojai, kurių pilnas autobusas atvyko į šios knygos pristatymą, prisiminė kompozitoriaus jaunystę, jo šelmišką charakterį, išradimus, Telksnių šeimos ryšius su gyvenviete.
Knygos pristatyme skambėjo Artūro Noviko Džiazo mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektoriaus Eugenijaus Vedecko ir jo mokinių, Krakių pagrindinės mokyklos pedagogių atliekamos Vygando Telksnio dainos.

Profesorė Rita Aleknaitė-Bieliauskienė pasirašo knygoje.

„Knygų kelio“ stendas buvo istorijos tema rašančių mokslininkų ir žurnalistų susitikimo vieta.

2012 02 29


2012 02 23–26

APIE LEIDYKLOS KNYGAS – ŽINIASKLAIDOJE. 2012 m. vasario 23–26 d. Vilniaus knygų mugėje „Versmės“ ir „Knygų kelio“ leidyklų pristatytos knygos sulaukė žiniasklaidos dėmesio.

Portalas www.15min.lt publikavo pokalbį su žymiu fotomenininku ir dailininku, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatu Rimantu Dichavičiumi, išleidusiu fotoalbumo „Laisvės paženklinti“ pirmąjį tomą. Jis pasakoja apie Lietuvos dailininkus, sukūrusius valstybingumo ženklus: heraldiką, pinigų banknotus ir monetas, pašto, kariuomenės, muitinės ir kitų tarnybų ženklus, uniformas, valstybės apdovanojimus, paminklus. Tarp žymiausių šalies valstybingumui skirtų darbų pristatoma ir „Versmės“ leidyklos leidžiama „Lietuvos valsčių“ monografijų serija.

www.delfi.lt publikuojamas pokalbis su „Knygų kelio“ leidyklos išleistos knygos „Žygis žemaitukais iki Juodosios jūros: 2000 kilometrų istorijos“ autoriumi keliautoju Gintaru Kalteniu. 2012 02 29


2012 02 23–26

„KNYGŲ KELIO“ STENDE – POLITIKŲ IR MOKSLININKŲ SUSITIKIMAI. 2012 m. vasario 23–26 d. Vilniaus knygų mugėje „Knygų kelio“ leidykla pristatė keturias knygas: žymaus fotomenininko Rimanto Dichavičiaus fotoalbumą „Laisvės paženklinti“, Gintaro Kaltenio knygą „Žygis žemaitukais iki juodosios jūros: 2000 kilometrų istorijos“, Ritos Aleknaitės-Bieliauskienės monografiją „Vaikas, nusileidęs iš dangaus. Vygando Telksnio asmenybės fenomenas“ (su pridėta kompaktine plokštele) bei Jūratės Statkutės de Rosales monografiją „Europos šaknys ir mes, lietuviai“ – perkamiausią praėjusių metų leidyklos knygą.

Leidyklos stende su skaitytojais bendravo ir autografus dalino žymus dailininkas ir fotomenininkas Rimantas Dichavičius. Šis stendas tapo ir politikų, mokslininkų, istorijos, valstybingumo temomis rašančių autorių susitikimų vieta. Prie jo Nepriklausomybės Akto signataras, žinomas politikas ir filosofas, pirmosios Nepriklausomos Lietuvos Vyriausybės narys Romualdas Ozolas, knygų „Nepriklausomybė alternatyvų neturi“, „Kodėl griūva mūsų pilys: politinė publicistika“ autorius, diskutavo su akademiku prof. Romualdu Grigu, filosofu dr. Juozu Sigitu Mureika, žurnalistu ir visuomenės veikėju Viliumi Kavaliausku ir kitais. Dauguma jų „Knygų kelio“ leidyklos stende pristatė ir savo naujausias knygas.  2012 02 29


2012 02 22

„ŽYGIS ŽEMAITUKAIS IKI JUODOSIOS JŪROS” RAGINA SAUGOTI ISTORINĘ ŽIRGŲ VEISLĘ. 2012 m. vasario 22 d. į leidyklą atvežta ką tik išleista keliautojo raitelio Gintaro Kaltenio knygos „Žygis žemaitukais iki juodosios jūros: 2000 kilometrų istorijos” antroji patikslinta laida. Ją išleido „Knygų kelio“ leidykla.
Ši knyga – tarsi 2010-ųjų rudenį vykusio 10 raitelių žygio žemaitukais iki Juodosios jūros dienoraštis.
Pasak G. Kaltenio, ši Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejui paminėti skirta kelionė, suvedusi su Žemaitukų arklių augintojų asociacijos entuziastais, jam buvo labai reikšminga – įžiebė norą populiarinti šią seną žirgų veislę.
Keliautojas dėkingas „Versmės“ leidyklos istorikei Vidai Girininkienei už konsultacijas, knygoje pateiktą dalykinę informaciją apie žemaitukus.
2012 m. vasario 24 d. Knygų mugėje knyga sutikta teatralizuotai – į jos pristatymą kvietė raitelis, sėdintis ant žemaituko. Jame dalyvavo būrys žygio iki Juodosios jūros dalyvių, labai įtaigiai skambėjo istorikės V. Girininkienės žodžiai apie šių žirgų svarbą Lietuvos istorijoje.

„Knygų kelio“ ir „Versmės“ leidyklų darbuotojai pasitiko naująją knygą

„Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas (kairėje) ir keliautojas Gintaras Kaltenis (dešinėje) Knygų mugėje

Žemaitukų žirgų augintojas Česlovas Marcinauskas, Gintaras Kaltenis ir istorikė Vida Girininkienė

 2012 02 29


2012 02 20

APIE MUS RAŠO. 2012 m. vasario 20 d. laikraštyje „Respublika“ paskelbtas Ferdinando Kauzono straipsnis „F. Kauzonas: Ne visos viltys – durnių motinos“. ▲2012 02 21


2012 02 09

FOTOALBUME – APIE LIETUVOS VALSTYBINGUMO ŽENKLŲ AUTORIUS. 2012 m. vasario 9 d. į leidyklą atvežtas jos bičiulio, žymaus fotomenininko, Lietuvos Respublikos Vyriausybės meno premijos laureato Rimanto Dichavičiaus leidžiamo grandiozinio – tritomio – fotoalbumo „Laisvės palytėti“ pirmasis tomas. Leidinys skirtas Lietuvos dailininkams, sukūrusiems valstybingumo ženklus: heraldikos ženklus ir žymenis, pinigų banknotus ir monetas, pašto, kariuomenės, policijos, muitinės, pasienio ir kitų tarnybų ženklus, uniformas, valstybės apdovanojimus, miestų merų regalijas, liturginius reikmenis.
Albume – faktai ir istorija, menas, estetika. 400 puslapių pirmame leidinio tome pristatyti 58 šalies dailininkai. Tarp Arvydo Každailio, Stanislovo Kuzmos, Vaidilos Liudviko Gedmino, Romualdo Karpavičiaus, Antano Žukausko, Jono Jagėlos, Nerijaus Treinio, Petro Repšio, Gitenio Umbraso, Arūno Sakalausko, Algirdo Boso, Eimanto Ludavičiaus, Joanos Noreikaitės, Petro Henriko Garškos bei kitų – ir itin originalaus šalies valstybingumo paminklo, šimtatomės „Lietuvos valsčių“ serijos, sumanytojas ir iniciatorius, VšĮ „Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas. „Knygų kelio“ leidykla prisidėjo ir rengiant leidinio tekstus.
Antrame ir trečiame fotoalbumo „Laisvės palytėti“ tomuose bus pristatomi dar apie 100 šalies dailininkų.
2012 02 14


2012   2011 

 

© Knygų kelias                                                                  Mums rašykite leidykla@knygukelias.lt