lankymasis šioje svetainėje

 

PENKTOJI KNYGŲ KELIO KELIONĖ – Į ELEKTRĖNŲ, KAIŠIADORIŲ IR JONAVOS  KRAŠTĄ

Kelionė į Elektrėnų, Kaišiadorių ir Jonavos kraštą vyko 2009 m. gegužės 19 d. (antradienį).

Iš Vilniaus Knygų kelio dalyviai išvyksta 7 val. Nuo M. Mažvydo bibliotekos autobusas suka į Vilniaus-Kauno kelią ir rieda link Elektrėnų.

  

ELEKTRĖNAI

Padovanotos knygos

8.00–9.25 val. Elektrėnai. Prie Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos Knygų kelio dalyvius sutinka vienuoliktokai su mokytojomis. Jiems įteikiamos simbolinės Knygų kelio dovanėlės – plakatai, tušinukai, vėliavėlės. Su šventine nuotaika traukiame link Elektrėnų viešosios bibliotekos, kur jau kieme mūsų laukia bibliotekos direktorė Genė Dapkevičienė su bibliotekininkėmis. Konferencijų salėje renginio vadovas Petras Jonušas susirinkusiems pasakoja apie Lietuvos Tūkstantmetį, ragina švęsti Kovo 9-tąją. Skelbiama viktorina, klausimai iš istorijos, prizai – knygos. Visi darbuotojai apdalinami Knygų kelio dovanėlėmis, o biblioteka gauna dovanojamas knygas. Pasirašoma sutartis su bibliotekos direktore apie knygos „Elektrėnai“ parengimą ir išleidimą. Vadovas Petras Jonušas visiems Knygų kelio dalyviams baltu pianinu groja Knygų kelio maršą. Vėliau direktorė pakviečia visus apžiūrėti naują biblioteką. Kieme prie bibliotekos apdovanojami neįgalieji, atvykę apžiūrėti bibliotekos. Petras Jonušas pažada skirti knygų sudegusiai Kietaviškių bibliotekai, kuri yra Elektrėnų viešosios bibliotekos filialas.

  

  

ŽIEŽMARIAI

Padovanotos knygos

9.40–10.10 val. Žiežmariai. Žiežmariuose Knygų kelio dalyvius seniūnijoje sutinka Žiežmarių seniūnas Pranas Antanas Aleknavičius su bibliotekininke. Seniūno kabinete pasirašoma sutartis dėl knygos apie Žiežmarius išleidimą. Visi dalyviai nusifotografuoja prie Žiežmarių vėliavos. Žiežmarių bibliotekai dovanojama dėžė knygų. Seniūnas pakviečiamas į mokslinę konferenciją Vilniuje liepos 3 dieną.

KRUONIS

Padovanotos knygos

10.30–11.00 val. Kruonis. Prie seniūnijos sutinka Kruonio seniūnas Gintaras Gružauskas, Kruonio gyventojai, mokiniai su mokytojomis. Visi apdovanojami vėliavėlėmis, tušinukais, plakatais, biblioteka gauna dėžę knygų. Viktorinoje moksleivė išlošia kepurėlę su Tūkstantmečio simbolika. Vaikai sulipa į autobusą ir džiaugiasi švente. Leidyklos vadovas Petras Jonušas su Kruonio seniūnu lauke ant stalo pasirašo sutartį dėl knygos apie Kruonį išleidimą iki 1918 metų. Seniūnas pakviečiamas į mokslinę konferenciją, skirtą Tūkstantmečiui. Išlydėdami Knygų kelio dalyvius, vaikai ilgai moja vėliavėlėmis.

  

  

KAIŠIADORYS

Padovanotos knygos

11.30–12.20 val. Kaišiadorys. Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centre salėje Knygų kelio dalyvius sutinka leidyklos direktoriaus pavaduotoja Vida Girininkienė, Kaišiadorių muziejaus direktorius Olijardas Lukoševičius, Kaišiadorių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Romualdas Kubiakas, Rumšiškių seniūnė Eugenija Genevičienė, Kaišiadorių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojos. Muziejui Knygų kelio dalyviai dovanoja visą „Lietuvos valsčių“ seriją, o Kasišiadorių ir Rumšiškių bibliotekoms – po dėžę Knygų kelio knygų. Visi susirinkusieji apdovanojami simbolinėmis Knygų kelio dovanėlėmis. Vadovas Petras Jonušas pasakoja apie Tūkstantmetį, pristato „Versmės“ leidyklos leidžiamą „Lietuvos valsčių“ seriją. Istorijos žinių viktorinoje išlošiama Lietuvos vėliavėlė, kepurėlė su Lietuvos Tūkstantmečio simbolika. Renkami parašai po Peticija dėl Kovo 9-tosios paskelbimo Lietuvos diena. Pasirašomos sutartys apie knygų „Kaišiadorys“ ir „Rumšiškės“ išleidimą. Bendruomenė šioms sutartims pritaria plojimais. Knygų kelio dalyviams už akciją ir dovanas dėkoja Kaišiadorių vicemeras ir Rumšiškių seniūnė, pabrėždami, kad tai neeilinis įvykis rajone, o idėja švęsti Lietuvos Tūkstantmetį kasmet – sveikintina.

  

  

ŽEIMIAI

Padovanotos knygos

13.30 val.–14.30 val. Žeimiai. Prie Žeimių vidurinės mokyklos pasitinka moksleiviai su mokyklos direktore Dijana Vazgiene, Žeimių seniūnu Faustu Pilipavičium, mokytojomis. Mokyklos salėje vyksta Lietuvos Tūkstantmečio paminėjimo renginys. Mokiniams dalinamos vėliavėlės, skirtukai, tušinukai, plakatai. Petras Jonušas pristato atvežtas knygas, pasakoja apie Lietuvos Tūkstantmetį, jo šventimą. Vyksta istorijos žinių viktorina, lošiami prizai. Renkami parašai po Peticija dėl Kovo 9-tosios paskelbimo Lietuvos diena. Pasirašoma sutartis dėl knygos apie Žeimius išleidimą su Žeimių seniūnu. Moksleiviai skaito laišką Tūkstantmečiui. Vaikai pakviečiami į bibliobusą. Knygų kelio dalyviai išvyksta į Jonavą.

     

  

 

JONAVA

16.00–17.20 val. Jonava. Jonavos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyksta koncertas, skirtas Lietuvos Tūkstantmečiui. Šveicarijos bibliotekos etnografinis ansamblis paruošė istorinę programą, kurioje skaitomi svarbiausi Lietuvos istorijos įvykiai, dainuojamos patriotinės dainos. Renginyje dalyvauja Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Beišinas ir Kultūros skyriaus vedėja. Bibliotekos direktorė Skirmutė Gajauskaitė pristato Knygų kelio dalyvius. P. Jonušas siūlo pasirašyti po Peticija dėl Kovo 9-tosios paskelbimo Lietuvos diena ir įrašymo į Atmintinų dienų sąrašą, pasakoja apie Knygų kelią. „Geriausias Tūkstantmečio simbolis – knyga.“ P. Jonušas pristato susirinkusiems „Lietuvos valsčių“ seriją, siūlo parengti ir išleisti knygą apie Jonavą. Pasirašoma sutartis dėl tokios knygos išleidimo. Vyksta istorijos žinių viktorina, laimimos knygos.
P. Jonušas pristato bibliotekai dovanojamas knygas, perskaito dovanotojų sąrašą. Jonavos bendruomenės atstovai pakviečiami į Vilniuje vyksiančią mokslinę konferenciją, skirtą Tūkstantmečiui.

  

  

Žasliai

Padovanotos knygos

18.30-19.55 val. Žasliai. Žasliuose Knygų kelio bibliobusą sutinka seniūnas, bendruomenės atstovai, bibliotekininkė ir būrys vietos vaikų. Vadovas Petras Jonušas jiems papasakoja apie Knygų kelią, parodo atvežtas knygas. Susirinkusieji klauso pasakojimo apie Lietuvos tūkstantmetį, jo šventimą. Vyksta istorijos žinių viktorina, dovanojamos Knygų kelio dovanos – knygos, skirtukai, vėliavėlės, oro žibintai, rėmėjų Litfarma dovanų kortelės ir „Pegaso kelionių“ reklaminiai skirtukai. P. Jonušas pasiūlo parengti ir išleisti knygą apie Žaslius. Su Žaslių seniūnu Egidijum Grajausku pasirašoma simbolinė sutartis dėl knygos apie Žaslius išleidimą. Knygų kelio dalyviams dėkoja seniūnas, bibliotekininkė, bendruomenės atstovas. Žaslių vaikai susodinami į bibliobusą ir pavežiojami po miestelį. Iš Žaslių bibliobusas pasuka link Vilniaus. Baigėsi penktoji Lietuvos Tūkstantmečio Knygų Kelio kelionė.

  

   

Nuotraukos Jono Kliučiaus

Šis tekstas interneto svetainėje www.versme.lt skelbiamas nuo 2009 05 25.
Patikslinta, papildyta 2009 06 10. 

Atgal

Viršun

© „Versmės“ leidykla                                                                     Mums rašykite leidykla@versme.lt