lankymasis šioje svetainėje

 

ANTROJI KNYGŲ KELIO KELIONĖ – Į JURBARKO KRAŠTĄ

2009 m. kovo 10 d. LIETUVOS TŪKSTANTMEČIO KNYGŲ KELIO bibliobusas vyko į Jurbarko kraštą. 
Ryte bibliobusas su renginio dalyviais ir knygomis išvyko iš Vilniaus nuo Martyno Mažvydo bibliotekos ir važiavo į Kauną. Prie Kauno KNYGŲ KELIO dalyvius pasivijo Kauno Vytauto Didžiojo universiteto leidyklos autobusiukas su knygomis – dovana KNYGŲ KELIUI. 

          

      

   

RAUDONĖ

Pirmoji KNYGŲ KELIO stotelė Jurbarko rajone buvo Raudonė, kur mus pasitiko Raudonės seniūnas Česlovas Meškauskas. Raudonės pilyje įsikūrusioje mokykloje „Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas pasirašė simbolinę sutartį, kurioje numatyta parengti monografiją apie Raudonę iki Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo šimtmečio – 2018-tųjų metų. P. Jonušas priminė Raudonės mokyklos mokytojams ir mokiniams apie Lietuvos vardo užrašymą prieš tūkstantį metų kovo 9 dieną, skatino švęsti Lietuvos tūkstantmetį, kartoti ir rašyti Lietuvos vardą. Raudonės mokyklai buvo įteikta KNYGŲ KELIO dovana – dėžė knygų su Tūkstantmečio spaudu, o seniūnijai – „Lietuvos valsčių“ serijos monografijos „Seredžius“ ir „Veliuona“. Mokiniams ir mokytojams buvo dalinami žali tušinukai su „Lietuvos valsčių“ užrašu, įteikiami KNYGŲ KELIO skirtukai, bukletai, mokiniai buvo skatinami skaityti knygas, domėtis savo krašto istorija.

  

SKIRSNEMUNĖ

Antroji KNYGŲ KELIO stotelė – Skirsnemunė. Bibliotekoje buvo pasirašyta simbolinė knygos apie Skirsnemunę išleidimo sutartis su seniūnės pavaduotoja Asta Adomaitiene. Bibliotekai KNYGŲ KELIO akcijos dalyviai padovanojo dėžę knygų, „Lietuvos valsčių“ serijos monografijas „Seredžius“ ir „Veliuona“. „Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas papasakojo apie Lietuvos Tūkstantmečio šventę. Mokiniams buvo dalinami tušinukai, skirtukai, kita informacija. 

  

 

JURBARKAS

Trečioji KNYGŲ KELIO stotelė – Jurbarko viešoji biblioteka, kur bibliobusą pasitiko Jurbarko rajono savivaldybės vicemeras Egidijus Giedraitis, Jurbarko, Viešvilės, Eržvilko, Smalininkų, Šimkaičių seniūnai, bibliotekos darbuotojai. „Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas pasirašė simbolines sutartis su Jurbarko, Viešvilės, Eržvilko ir Smalininkų seniūnais, kuriose numatyta parengti monografijas apie Jurbarko krašto seniūnijas iki Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo šimtmečio – 2018-tųjų metų. Jurbarko viešajai bibliotekai KNYGŲ KELIO dalyviai padovanojo dėžę knygų ir visą „Lietuvos valsčių“ seriją. Seniūnijos taip pat gavo po dėžę Tūkstantmečio KNYGŲ KELIO knygų su specialiais spaudais ir po dvi „Lietuvos valsčių“ serijos monografijas – „Seredžius“ ir „Veliuona“.

  

  

   

VELIUONA

Grįžtant, KNYGŲ KELIO dalyviai aplankė Veliuoną, kur seniūnijoje priėmė Veliuonos seniūnas Mindaugas Šlepševičius. Visi kartu pasidžiaugė KNYGŲ KELIO kelione. Seniūnijai buvo padovanota dėžė KNYGŲ KELIO knygų, susirinkusiems – skirtukai, tušinukai.

 

   

   

SEREDŽIUS

Pagrindinis KNYGŲ KELIO ir Lietuvos Tūkstantmečio renginys vyko Seredžiuje. Mokyklos salėje kartu su Seredžiaus seniūnu Jonu Pikoraičiu, mokyklos direktoriumi Petru Baršausku, mokytojais, mokiniais, KNYGŲ KELIO dalyviais buvo švenčiamas Lietuvos Tūkstantmetis. Pradžioje renginio buvo sugiedotas Lietuvos himnas, mokiniai parodė paruoštą programą. Visus pasveikino Seredžiaus seniūnas, mokyklos direktorius. Apie Lietuvos Tūkstantmetį papasakojo renginio vadovas Petras Jonušas, istorikas Tomas Baranauskas, redaktorė Vida Girininkienė. Apie monografijos „Seredžius“ įtaką krašto žmonėms pasakojo mokytoja M. Baršauskienė, pabrėždama, kad turėdamas tokią monografiją Seredžius tapo miestu. Seredžiaus mokyklai akcijos dalyviai padovanojo dėžę knygų ir visą „Lietuvos valsčių“ seriją. Mokiniams buvo dalinami tušinukai, skirtukai, plakatai.

 

  

  

   

Po renginio visi dalyviai lipo ant įspūdingo Seredžiaus piliakalnio, kur toliau vyko Lietuvos Tūkstantmečio paminėjimui skirtos akcijos. Ant piliakalnio buvo sakomos P. Jonušo, P. Baršausko, redaktoriaus Albino Vaičiūno sveikinimo kalbos, į dangų kilo popieriniai oro žibintai, ant kurių buvo užrašytas vardas „Lietuva“.

    

 

Po iškilmingo renginio vyko vakaronė Seredžiaus mokyklos muziejuje.

Namo...

 

Nuotraukos Jono Kliučiaus

Atgal Viršun

 

© „Versmės“ leidykla