lankymasis šioje svetainėje

 


Apie Pilviškių 2006 m. lokalinių tyrimų ekspediciją

„Versmės“ leidyklos kompleksinės ekspedicijos Pilviškiuose
vadovas Venantas Mačiekus

2006 07 28

Pilviškių ekspedicijoje dirbo 22 mokslininkai ir kraštotyrininkai (iš jų 6 Vilkaviškio krašto muziejaus darbuotojai). Ekspedicijai įsikurti padėjo, ją globojo Vilkaviškio krašto muziejaus direktorius Antanas Žilinskas. Ekspediciją transportu ir informacija aprūpino Pilviškių seniūno pavaduotoja Nijolė Juraitienė ir Pilviškių bendruomenės pirmininkas Kęstutis Brazys. Ekspedicija buvo labai palankiai sutikta vietos inteligentų. Ekspedicijos dalyviai atliko tokį darbą:

  1. Lietuvių kalbos instituto mokslinė bendradarbė dr. Ona Aleknavičienė tyrė pilviškiečių šnektą, užrašinėjo pravardes ir aiškinosi jų motyvaciją.
  2. Vilkaviškio krašto muziejaus muziejininkė Danutė Ardzijauskaitė rinko medžiagą apie iš Pilviškių valsčiaus kilusius Lietuvos kariuomenės savanorius, jų žygdarbius ir apdovanojimus.
  3. Vilniaus universiteto antropologijos magistrė Monika Balikienė domėjosi magija lietuvių kultūroje, rinko medžiagą apie tikėjimus „bloga akimi“.
  4. Lietuvos liaudies kultūros centro vyr. archyvarė Rita Balkutė tyrinėjo liaudies mediciną.
  5. Lietuvos žemės ūkio akademijos doc. dr. Jonas Brundza rinko medžiagą apie Parausių kaimą ir Brundzų giminę.
  6. Istorikas Stanislovas Buchaveckas rinko atsiminimus ir ikonografinę medžiagą apie Pilviškių valsčiaus mokyklas 1940 – 1944 m.
  7. Kraštotyrininkas Rimvydas Stanislovas Butautas – Kudirka tyrinėjo Pilviškių valsčiaus šiaurinės dalies kaimus.
  8. Vilkaviškio krašto muziejaus muziejininkė Asta Jakaitė rinko prisiminimus apie Pilviškių žydų bendruomenę.
  9. Geografas dr. Albinas Rimvydas Kunskas tyrė kraštovaizdžio formavimąsi, totalinės melioracijos pasekmes ir dabartinę kraštovaizdžio būklę.
  10. Ekspedicijos vadovas, Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto lektorius Petras Venantas Mačiekus rinko medžiagą apie papročių teisę ir tradicinę dorovę.
  11. Lietuvos liaudies kultūros centro archyvarė Nijolė Marcinkevičienė tyrinėjo pilviškiečių kulinarinį paveldą.
  12. Vilkaviškio krašto muziejaus muziejininkė Aušra Mickevičienė tyrinėjo kryždirbystę, taip pat rinko medžiagą apie sodybų apželdinimą ir darželius.
  13. Lietuvos liaudies buities muziejaus darbuotojas dr. Eligijus Juvencijus Morkūnas tyrė tradicinius malūnus, jų dabartinę būklę.
  14. Kauno technologijos universiteto doc. dr. Jonas Navasaitis ieškojo lietuviškosios metalurgijos pėdsakų Pilviškių apylinkėse.
  15. Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto doc. dr. Vytautas Navickas tyrė magijos raišką lietuvių kultūroje.
  16. Vilkaviškio krašto laikraščio „Santaka“ žurnalistė Birutė Nenėnienė rinko medžiagą apie Opšrūtų kaimą ir jo žmones.
  17. Lietuvos botanikos instituto mokslinė bendradarbė dr. Daiva Patalauskaitė tyrė augalų bendrijas.
  18. Vilkaviškio krašto muziejaus vyr. fondų saugotoja Irena Pilkauskaitė rinko medžiagą apie įžymius pilviškiečius ir išeivius iš Pilviškių apylinkių.
  19. Inžinierius Aidas Rimša rinko medžiagą apie Rimšų sodybos istoriją ir iš šios sodybos kilusius įžymius Lietuvos žmones.
  20. Vilkaviškio krašto muziejininkė Elena Rupeikienė kaupė informaciją apie rezistenciją ir tremtį, taip rinko prisiminimus apie knygnešystę.
  21. Žurnalistė Aldona Žemaitytė tyrinėjo Pilviškių parapijos istoriją.
  22. Vilkaviškio krašto muziejaus direktorius Antanas Žilinskas rinko medžiagą apie žemės ūkį ir ūkininkus.

Pilviškių ekspedicijos vadovas

Venantas Mačiekus

  

Atgal Viršun

 

 
© „Versmės“ leidykla                                                                     Mums rašykite leidykla@versme.lt